معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی از پرداخت بیمه بیکاری به 220هزار نفر از افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی خبر داد و گفت: طرح جدید بیمه بیکاری در انتظار بررسی و نظر نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام برای اجرایی شدن است.
کد خبر: ۶۱۵۶۱۳

محمدحسن زدا در گفت‌وگو با مهر افزود: بر اساس طرحی که سال گذشته در مجلس به تصویب رسید مشمولان استفاده از بیمه بیکاری نسبت به قانون سال 69 افزایش پیدا می‌کردند، اما با ایراد شورای نگهبان این طرح برای تصمیم نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شده است.

وی عنوان کرد: تا زمانی که طرح جدید به تصویب برسد، طرح قبلی خود را برای بیمه بیکاری مشمولان که مصوب بیست‌وششم شهریور 69 است، اجرایی می‌کنیم.

زدا تصریح کرد: بر اساس قانون قبل افرادی که حداقل شش ماه سابقه پرداخت حق بیمه را داشته باشند و غیرارادی از کار اخراج شده باشند، مشمول دریافت بیمه بیکاری شده و بر اساس این‌که متاهل یا مجرد هستند از شش تا 50 ماه مقرری بیکاری دریافت می‌کنند.

به گفته معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی، این افراد باید ظرف یک ماه از تاریخ بیکاری به اداره‌های کار مراجعه کنند و اگر این اداره‌ها آنها را مشمول مقرری بیکاری تشخیص دادند به ادارات و شعب تامین اجتماعی معرفی خواهند شد.وی درباره جزئیات طرح جدید استفاده از بیمه بیکاری نیز اظهار کرد: طرح جدید بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران جویای کار، گروه‌های جدیدی را تحت پوشش قرار می‌دهد. بر اساس این طرح تمامی کارگران مشمول قانون تامین اجتماعی، کارمندان دولت، صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری می‌توانند از مقرری بیکاری بهره‌مند شوند.

زدا در مورد علت رد این طرح از سوی شورای نگهبان نیز عنوان کرد: به دلیل این‌که اعتبارات لازم برای اجرای این طرح پیش‌بینی نشده بود این طرح از سوی شورای نگهبان رد شد.معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی، یادآور شد: با دستمزد سال 92 و برای اجرای طرح جدید در امسال به‌حدود 2745 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که متاسفانه در نظر گرفته نشده است.

 

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها