شبکه تلویزیونی WBOC16 آمریکا گزارش داد سالمندان ساکن ایالت مریلند آمریکا می‌گویند غذا نیازی است که بسیاری از آنان استطاعت تامین آن را ندارند.
کد خبر: ۶۱۴۰۶۹
سالمندان ایالت مریلند آمریکا از غذای سگ و گربه تغذیه می‌کنند

برخی کهنسالان شهر کنت در ایالت مریلند، برای اندوختن اندکی پس انداز مجبور به خوردن غدای حیوانات خانگی هستند.

مرکز سالمندان فریدریکا(The Frederica Senior Center) محلی است که تعدادی از کهنسالان مانند «جوهانا دُک» برای فعالیت، ایجاد ارتباط با دیگر افراد کهنسال و تأمین غذا به آنجا مراجعه می کنند.

به گفته دُک و دیگرسالمندان، غذا نیازی است که بسیاری از سالمندان استطاعت تأمین آن را ندارند. او می گوید که رفقایش برای اندوختن پس انداز حتی به خوردن غذای حیوانات خانگی روی آورده اند.

دُک می گوید: «از ایالات متحده عاجزانه تقاضا می کنم تا به ما کمک کند، به ما کهنسالان یاری برساند. دیدن یک سالمند در حال تغدیه با غذای سگ و گربه، بسیار غم انگیز است».

بسیاری از سالمندان درآمد بسیار محدودی دارند که این به معنای نداشتن پول کافی برای تأمین معاش است. برخی از آنها به جای پرداخت یک دلار برای خرید یک قوطی ماهی تن ،ترجیح می دهند آن را برای خرید سه قوطی غذای سگ صرف کنند.

«رنی هافمن»، مدیر اجرائی مرکز سالمندان فریدریکا می گوید وی وقتی از این موضوع آگاه شد که شخصی از او در این مورد در خواست کمک کرد. او می گوید:«نباید هیچ سالمندی غذای حیوانات را بخورد. اگر شما چنین می کنید لطفا به من مراجعه کنید تا کمکتان کنم  تا مجبور به ادامه این کار نشوید».

به گفته هافمن ،بسیاری سالمندان در آن مرکز به طور متوسط ماهانه 1500 دلار درآمد دارند که  پس از صرف بالغ بر 1400 دلار ازاین مبلغ برای اجاره بها، هزینه آب و برق، هزینه بیمه و نسخه های درمانی و سایر قبوض، در نهایت ماهانه 85 دلار برایشان باقی می ماند. هیچ کس با 85 دلار نمی تواند مایحتاج یک ماهش را تأمین کند. وقتی آنان مواد غذایی مناسب را دریافت نکنند سلامتیشان تحلیل می رود و در این صورت نیاز بیشتری به نسخه های درمانی پیدا می کنند که تأمین هزینه آن در توانشان نخواهد بود.

بر اساس گزارش موسسه امور خانواده کِیسر، 9 درصد افرادِ 65 سال و بالاتر یعنی حدود 12 هزار و سیصد نفر در دِلاویر(Delaware) در فقر به سر می برند. این رقم برای سنین 18 تا 64 به 16 درصد یعنی 85 هزار و 700 نفر افزایش می یابد.

سالمندانی مانند «میرا جونز» می گویند که امیدوارند سایر گروه های کمک رسان جامعه نیز به مشکلات سالمندان رسیدگی کنند. وی می گوید: «رنی» اغلب اوقات برایمان چیزهایی می آورد تا به کسانی که استطاعت خرید غذا را ندارند،برسانیم. یا وعده های غذایی می آورد، تا برخی افراد کهنسال برای دریافت مواد غذایی مناسبشان از آن استفاده کنند.

دُک خواستار ابلاغ این تقاضا به دولت شده است. وی می گوید:«این اوضاع مرا از دولت بسیار عصبانی می کند. غم انگیز است. نیاز است آنان برای آسان تر کردن امور به ما کمک کنند آنان ادعا دارند که این سالها سال های طلایی ما هستند،اما من مایلم به همگان اعلام کنم که ما در سال های طلایی به سر نمی بریم».

هافمن می گوید که مرکز سالمندان هر روز 60 وعده غذایی توزیع می کند یا به عبارتی ماهانه حدود 1250 وعده؛ اما لازم به ذکر است که این مرکز فقط از دوشنبه تا جمعه باز است.

شبکه تلویزیونی WBOC16 در پایان گزارش خود شماره تماس و آدرس مرکز سالمندان فریدریکا را برای دریافت کمک های مردمی اعلام کرده است.

در سال های گذشته گزارش های متعددی درباره حذف طبقه متوسط در آمریکا و تبدیل جامعه این کشور به دو قطب نامتوازن غنی و فقیر منتشر شده است. این پدیده البته با واکنش های اجتماعی نیز همراه بوده که مشهورترین آن، تظاهرات سرتاسری جنبش موسوم به 99 درصدی ها علیه دولت آمریکاست. هر چند این جنبش به دلایلی چون وجود سیستم سرکوب قدرتمند در آمریکا و نیز فقدان انسجام درونی و خلاء رهبری، از سطح اجتماعی به سطح سیاسی منتقل نشد، اما به عقیده ناظران، عدم انتقال مطالبات اجتماعی به سطح سیاسی، بر دامنه نفرت اجتماعی از طبقه یک درصدی افزوده و درجه خشونت های اجتماعی را افزایش داده است. پژوهشگران افزایش شمار قتل های جنون آمیز به وسیله سلاح های گرم در اماکن عمومی آمریکا را شاهدی بر این نفرت اجتماعی می دانند.(فارس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها