jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۶۱۰۶۷۲   ۰۷ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۶:۰۱

گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری و شورای جهانی سفر و گردشگری نشان می‌دهد، با تسهیل روادید بیش از 6/2 میلیون شغل جدید تا سال 2016 در منطقه همکاری‌های اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام (اَپک) ایجاد خواهد شد.

اپک در آخرین گزارش خود که در یک اکتبر سال جاری (نهم مهر 92) در بالی اندونزی ارائه شد، مشخص کرده که گرچه سیاست‌های جدید تسهیل روادید در منطقه کشورهای اپک به رشد گردشگری کمک شایانی کرده است، اما همچنان تا سال 2016 (1395)، 21 درصد از گردشگران بین‌المللی جهت سفر به کشورهای این منطقه نیازمند سیستم سنتی روادید هستند. با ایجاد تسهیلات لازم در فرآیند گرفتن ویزا و ورود گردشگران با کمترین بروکراسی، تعداد گردشگران ورودی به این منطقه تا سال 2016 به 58 میلیون نفر خواهد رسید که پیش‌بینی می‌شود سودی معادل 58 میلیارد دلار برای این منطقه حاصل کند.

اهمیت صنعت گردشگری به نیروی محرکه ایجاد شغل، رشد اقتصادی و توسعه در آسیا سبب شد تا سیاستگذاران اپک در سال 2011 (1390) به فکر ایجاد تسهیلات روادید بیفتند و بتوانند به رونق این صنعت پرسود در منطقه کمک کنند. اکنون تنها چالش اصلی این منطقه ایجاد همکاری و مشارکت میان سیستم مالی، سیاست‌های مهاجرت، تصمیم‌گیرندگان اصلی در مشاغل گردشگری، سیستم ترابری جهت ایجاد امنیت بیشتر و احترام بهتر به آداب و رسوم‌هاست.

با وجود گام‌های مهمی که در سال‌های اخیر برای تسهیل ویزا در سراسر جهان برداشته شده است، همچنان مناطق زیادی از جهان به سبب مشکلات پیش روی گردشگران به منظور دریافت ویزا، از تمامی فرصت‌های خویش بهره نمی‌برند. تسهیل فرایندهای فعلی برای به دست آوردن ویزا، ایجاد توافق‌های منطقه‌ای برای تسهیل ویزا و توسعه برنامه ویزای الکترونیکی (eVisa) می‌تواند در توسعه گردشگری در مناطق مختلف و شکوفایی اقتصادی نقش مهمی را ایفا نماید. در سال‌های اخیر سازمان جهانی گردشگری و شورای جهانی سفر و گردشگری با همکاری نزدیک با هم برای ترویج ارزش تسهیل ویزا به عنوان وسیله‌ای برای تحریک رشد و توسعه اقتصادی، مطالعات مشترک منطقه‌ای بسیاری را انجام داده‌اند.

سهند راوری

برگرفته از: سایت سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر