jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۶۰۹۰۰۶   ۰۱ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۱:۴۹

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

خانم شرمن ژن نجابت و انسانیت دارد؟

۱

منصور حقیقت پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به اظهارات «وندی شرمن» معاون وزیر امورخارجه آمریکا که در توهینی، ملت ایران را دارای ژن فریبکارانه دانسته بود ، گفت:من پیشنهاد می کنم خانم شرمن خودشان را به بعضی از اساتید و دکترای ژنتیک معرفی کنند و ببینند در ژن ایشان نجابت، انسانیت و مروت وجود دارد یا نه،اگر بود،یک نسخه از آن نتایج آزمایشگاه ژنتیک را برای ما بفرستند تا بهره برداری کنیم.

خانم شرمن ژن نجابت و انسانیت دارد؟

حقیقت پور در گفتگو با پایگاه تابش کوثر درباره بخش دیگری از اظهارات وندی شرمن که گفته بود ، ما به دنبال حذف تحریم‌های وسیع علیه ایران نخواهیم بود و تنها به ایران فرصت می‌دهیم برای از بین بردن نگرانی‌های ما، مدتی "استراحت" کند ، گفت : ما بالاخره نمی دانیم چه کسی  صاحب آمریکا است  ؟  نمی دانیم آقای نیتانیاهو است ؟ ، آقای رئیس جمهور است ؟ ،   خانم شرمن است ؟ ، کنگره هست ؟

وی در ادامه افزود :آخر چگونه می شود در یک کشور اینقدر تشتت باشد و اسمش هم ابر قدرت بگذارند !  خیلی متاسفم برای یک کشوری که یک نفر پیدا نمی شود که اعلام کند چه کسی دارد راست می گوید.

وندی شرمن معاون وزارت خارجه آمریکا و عضو ارشد مذاکره‌کننده آمریکایی در گروه ۱+۵، در اظهاراتی در کمیته سیاست خارجی سنا که در روزنامه آمریکایی "لس‌آنجلس تایمز" بازتاب یافته است در توهینی علنی به مردم ایران اعلام می‌کند که ما به دنبال حذف تحریم‌های وسیع علیه ایران نخواهیم بود و تنها به ایران فرصت می‌دهیم برای از بین بردن نگرانی‌های ما، مدتی "استراحت" کند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود  فریب و نیرنگ را قسمتی از DNA ایرانیان دانسته است .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ب
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
شر من از اسمش پیداست شررر من جواب خوبی آقا منصور داده
۰
۰

یادداشت

بیشتر
اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

بی‌اثری رفتارهای نمادین

بی‌اثری رفتارهای نمادین

همزمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک و وعده‌های جدید از سوی غرب، ایران باید به‌عنوان یک الزام استراتژیک، اقداماتی را که در قالب قانون رفع تحریم‌ها شروع کرده به‌صورت کامل ادامه دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر