jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۷۸۲۶ ۲۷ مهر ۱۳۹۲  |  ۲۱:۴۷

ایران برای اولین‌بار طی دو سال گذشته، مناقصه‌ای را برای خرید کود شیمیایی فسفات و پتاس منتشر کرده است که به گفته تجار می‌تواند نشانه‌هایی از کاهش تحریم‌ها و محدودیت‌های مالی باشد.

گرچه واردات اکثر کودهای شیمیایی براساس تحریم‌ها به ایران ممنوع نیست، اما محدودیت‌های اعمال شده بر فعالیت‌های سیستم بانکی ایران مانع از تامین نشدن ترتیبات مالی این‌گونه خریدها می‌‌شد.

به گزارش تسنیم و به نقل از رویترز، این مناقصه ماه گذشته برای خرید 210 هزار تن گرانول سه‌گانه فسفات سوپر و 60‌هزار تن سولفات پتاسیم در پایگاه اینترنتی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران منتشر شده است.به گفته تجار و پایگاه اینترنتی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران، این مناقصه که مهلت آن تا بیست و دوم اکتبر تعیین شده، اولین مناقصه خرید کود شیمیایی از سپتامبر 2011 تاکنون است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر