jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۰۷۵۸۶ ۲۷ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۳:۱۶

عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران گفت: از مردم خواهش می کنم به فضاسازی های رسانه ای توجه نکنند. مذاکرات با جدیت انجام می شود وهدف آن تبلیغاتی نیست.

جزئیات مذاکرات را به مردم خواهیم گفت

سید عباس عراقچی ، عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران در مذاکره با 1+5 در گفتگو با مهر درباره فضاسازی برخی رسانه‌های خارجی درباره مذاکرات ایران و 1+5 و جزئیات مذاکرات، گفت: من از مردم خواهش می کنم به این فضاسازی های رسانه ای توجه نکنند.

وی افزود: مطالبی که مطرح شده حدس و گمان هایی هستندکه افراد مختلف با انگیزه های مختلفی بیان کرده اند و به واقعیت نزدیک نیست.

عراقچی تصریح کرد: هدف مذاکرات رسیدن به توافق جدی است . به همین دلیل مذاکرات با جدیت انجام می شود. هدف مذاکرات تبلیغاتی نیست. قطعاً تا رسیدن به نتیجه و برای رسیدن به این نتیجه بهتر است که محرمانه بماند.

معاون بین الملل وزارت امور خارجه بیان کرد: در زمان خود جزئیات به اطلاع مردم شریف خواهد رسید و آنها خواهند دید که ما چیزی برای پنهان کردن نداریم و مذاکرات با چه صلابتی صورت گرفته است.

وی درخصوص برخی از اخبار حاشیه ای از کسالت وزیر خارجه در این اجلاس به احوال پرسی ها در حین مذاکرات از وزیر امور خارجه اشاره کرد و گفت: بحث کمردرد آقای ظریف یک موضوع انسانی بود و همه هیأت ها از ایشان احوالپرسی می کردند و احساس هم دردی نسبت به مشکل کمر ایشان داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر