jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۰۵۶۱۴   ۱۹ مهر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۴۱

نیروی دریایی ایتالیا اعلام کرد یک قایق حامل مهاجران غیرقانونی امروز جمعه بین سیسیل و تونس واژگون شد و صدها سرنشین این قایق به دریا افتادند.

واژگونی یک قایق با 200 سرنشین در سواحل ایتالیا

خبرگزاری ایتالیایی انسا نیز از مشاهده شدن اجساد در محل غرق این قایق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سیسیل، این حادثه پس از گذشت حدود یک هفته از کشته شدن دست کم 319 نفر در حادثه غرق قایق حامل مهاجران اریتره‌ای و سومالیایی نزدیک جزیره لامپدوسا در جنوب ایتالیا روی داد.

سخنگوی نیروی دریایی ایتالیا درباره حادثه امروز گفت دست کم 200 نفر در دریا هستند و بالگردهای نیروی دریایی برای بیرون کشیدن آنها از آب تلاش می‌کنند.

وی افزود: دو کشتی نیروی دریایی ایتالیا نیز در محل حادثه هستند.

سخنگوی نیروی دریایی مالت نیز گفت مقامات این کشور عملیات نجات را که در قلمرو دریایی مالت صورت می‌گیرد هماهنگ می‌کنند.

وی افزود: قایق حامل مهاجران غیرقانونی در 120 کیلومتری سواحل لامپدوسا غرق شد و نجات یافتگان به این جزیره منتقل خواهند شد.

غرق قایق حامل مهاجران در هفته گذشته بدترین فاجعه در بحران طولانی مدت مهاجران است. دهها هزار مهاجر غیرقانونی سوار بر قایق‌های فرسوده و شلوغ برای رسیدن به سواحل جنوبی ایتالیا تلاش می‌کنند و برخی از آنها در دریا غرق می‌شوند. جزیره کوچک لامپدوسا که در میانه راه سیسیل و تونس قرار دارد بیشترین فشار بحران مهاجران را تحمل می‌کند.

امروز دست کم 500 مهاجر دیگر با سه قایق خود را به بخش‌های مختلف جزیره سیسیل ایتالیا رساندند یا در دریا نجات داده شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها