jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۵۹۸۵۵۵   ۲۷ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۹:۱۵

با درخشش خیره کننده عزت اکبری ، جوان دلاور کشتی آزاد ایران از جویبار و حذف نماینده روسیه در وزن 74 کیلوگرم ، قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در چهل و چهارمین دوره رقابت های جهانی مجارستان محرز شد .

قهرمانی جاودانه کشتی ایران در جهان

به گزارش جام جم ورزشی ، عزت اکبری جوان که به جانشینی بزرگ مردی چون صادق گودرزی در این دوره از رقابت های جهانی حضور یافته است ، با ارایه کشتی هایی زیبا و دلاورانه ، به دیدار پایانی وزن 74 کیلوگرم راه یافت تا در جنگ قهرمانی ایران و روسیه ، تیم ایران را پیروز سازد .
اکبری دقایقی پیش برای راهیابی به فینال ، حریف ازبکستانی خود را شکست داد تا با راهیابی به فینال ، پنجمین قهرمانی کشتی آزاد ایران را  در جهان تثبیت کند .
قهرمانی ایران در شرایطی رقم خورد که نماینده کشتی روسیه به حریف هندی باخت تا با حذف او و راهیابی اکبری به فینال ، قهرمانی ایران بدون توجه به نتیجه فینال محرز شود .
گفتنی است پیش از این ایران در رقابت های جهانی 1961 ، 1965 ، 1998 و 2002 قهرمان جهان شده بود و این قهرمانی خارج از خانه بعد از 48 سال برای کشتی ایران رقم می خورد .  
 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر