jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۹۷۵۵۸   ۲۵ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۲:۲۹

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان این که طراحی جدیدی برای بیمه طلایی فرهنگیان در نظر گرفته شده، گفت: اولویت اول در اجرای این طرح، فرهنگیان شاغل و سپس فرهنگیان بازنشسته است.

بیمه طلایی فرهنگیان؛ شاغل ها در اولویت

علی اصغر فانی، در این باره افزود: این طرح همانند سنوات گذشته ادامه دارد، اما طراحی جدیدی را انجام می‌دهیم و به محض آنکه به نتیجه برسد، آن را اعلام می‌کنیم که یقینا با این طراحی جدید وضعیت افراد تحت پوشش این بیمه بهتر خواهد شد.

فانی درباره تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی، گفت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی دو سال فرصت دارد تا این نیروها را تعیین تکلیف کند، کمتر از یک سال از این زمان گذشته و از سوی کمیته‌ای در حال برنامه‌ریزی هستیم و به محض آنکه به نتیجه برسد، نحوه تعیین تکلیف این مربیان را اعلام خواهیم کرد، چرا که اجرای قانون وظیفه ماست.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره ایمن‌سازی اردوهای دانش‌آموزی به ویژه راهیان‌ نور که در سال‌های اخیر به یکی از دغدغه‌های مهم وزارتخانه تبدیل شده، گفت: روز گذشته جلسه‌ای با بسیج برگزار و اصل طرح اردوهای راهیان نور را تایید کردیم، اما بحث ایمنی مورد تاکید قرار گرفته که باید پس از این، این اردوها با ایمنی کامل برگزار شود.

فانی درباره اینکه آیا امکان تبدیل سفرهای جاده‌ای راهیان نور به سفرهای ریلی وجود دارد یا نه؟ پاسخ داد: آموزش و پرورش تمام ظرفیت‌های ریلی را برای اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور در اختیار می‌گیرد، اما در برخی از مناطق از جمله جبهه‌های کردستان، دسترسی به حمل و نقل ریلی وجود ندارد، اما تامین امنیت دانش‌آموزان در این اردوها مورد تاکید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش آیین‌نامه‌ای مبنی بر ایمنی، سفرهای دانش‌آموزی از جمله راهیان نور و اردوهای دانش‌آموزی وجود دارد که یک نسخه از این آیین‌نامه در اختیار بسیج قرار گرفت تا با رعایت نکات مورد نظر، هر چه بیشتر این اردوها برای دانش‌آموزان ایمن‌تر شود. ( ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نسرین-س
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
با سلام.علت اینهمه ناسپاسی نسبت به بازنشستگان چیست؟چرابین بیمه طلایی شاغلین وبازنشستگان اینهمه تفاوت وجود دارد؟چرا شاغلین امسال دو بار حقوقشان اضافه شد وبازنشستگان یك بار؟چه كسی وبه چه دلیل گفته كه بازنشستگان خرجشان كمتر است یاشاید اجناس به انها ارزانتر فروخته میشود؟اگر یك كارمند شاغل ده یا بیست سال ویا هر چه كار كرده باشد من بیش از او كار كرده ام.چرا اول شاغلین؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر