jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۹۷۰۷۳   ۲۳ شهريور ۱۳۹۲  |  ۲۱:۳۱

رئیس کل گمرک ایران گفت: پیشنهاد تجدیدنظر ممنوعیت صادراتی در دولت به تصویب رسیده است و بزودی به گمرک ابلاغ می‌شود.

مسعود کرباسیان در گفت‌وگو با ایرنا افزود: گمرک پیشنهاداتی را درخصوص تجدیدنظر در ممنوعیت صادراتی ارائه کرده بود، اما هنوز مشخص نیست تمامی پیشنهادات به تصویب رسیده یا این‌ که دولت تغییراتی در آن داده است.

وی گفت: پیشنهادات گمرک در قالب مصوبه جامع فضای کسب و کار که قرار بود به تمامی سازمان‌ها ارائه کند به دولت ارسال شده است. کرباسیان پیش‌بینی کرد این مصوبه تا امروز به گمرک ایران ابلاغ شود. رئیس کل گمرک ایران درخصوص چگونگی تصمیم‌گیری درباره نحوه تعیین نرخ ارز برای ترخیص کالاها اظهار کرد: این مساله باید ازسوی سیستم بانکی حل شود و گمرک در این خصوص تصمیم‌گیری نمی‌کند. کرباسیان پیش‌بینی کرد وضع نرخ ارز برای ترخیص کالاها در مصوبه تجدیدنظر ممنوعیت صادرات کالاها تعیین تکلیف شده باشد.

تمدید ضمانت‌نامه‌های واردات مواد اولیه

در همین حال رئیس مجمع عالی واردات از تمدید ضمانت‌نامه‌های مواد اولیه کارخانه‌ها تا پانزدهم بهمن خبر داد و گفت: کالایی در گمرک دپو نیست و اکثر کالاها در حد نصاب زمان تعیین‌ شده ترخیص می‌شود.

محمدحسین برخوردار در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: مدیرعامل گمرک تصمیم گرفته که ترخیص کالا‌های اساسی سرعت یابد و بر همین اساس از امروز این کار شروع شده تا براساس آن توقف کانتینر‌ها و کالاهای فله‌ای در گمرک کاهش پیدا کند، البته تسریع در ترخیص بستگی به این دارد که مسائل بانکی آن نیز حل شده باشد.

وی با بیان این‌ که مدتی پیش، واردکنندگان مواد اولیه کارخانه‌ها می‌توانستند سپرده شش ماهه داشته باشند و پس از شش ماه تعرفه گمرک را پرداخت کنند، گفت: پس از برخی مسائلی که رخ داد، این مساله متوقف شد و به‌نظر بنده بهتر است این اقدام مجدد انجام شود زیرا برای رونق در تولید راهی جز این وجود ندارد. رئیس مجمع عالی واردات خاطرنشان کرد: براساس ابلاغیه جدید گمرک ضمانت‌نامه‌های واردات مواد اولیه کارخانه‌ها تا پانزدهم بهمن تمدید شده است و این موجب افزایش سرمایه در گردش این بخش شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر