jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۹۶۷۰۷   ۲۲ شهريور ۱۳۹۲  |  ۲۱:۰۱

2 متهم با اطلاع از وضع مالی شاکی پرونده، قصد اخاذی از او را داشتند

حمله 2 نقابدار خشن به مرد جوان

دو مرد نقابدار که با حمله به یک جوان در یکی از محله‌های شهریار او را بشدت کتک زده و اموالش را دزدیده بودند، تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و یکی از آنها دستگیر شده و اعتراف کرد علاوه بر این دزدی خشن قصد باج‌خواهی از مالباخته و خانواده‌اش را هم داشته که ناکام مانده است.

به گزارش جام‌جم، چندی پیش مرد جوانی با حضور در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهریار در غرب استان تهران، از سرقت اموالش از سوی دو سارق چاقو به دست خبرداد. شاکی گفت: روز حادثه با دوستم
قرار ملاقات داشتم. بنابراین کمی زودتر در محل قرارمان حاضر شده بودم که دقایقی بعد دو مرد جوان در حالی که سر و صورتشان را با پارچه بسته بودند، موتورسیکلت‌شان را پارک کرده و به سمتم آمدند و با سد کردن راهم از من خواستند پول و اموالی را که در اختیار دارم به آنها بدهم.

وی اضافه کرد: وقتی مقاومت کردم یکی از آنها به سمت موتورسیکلت بازگشت و در حالی که چوبدستی به دست داشت به من نزدیک شد و مرا بشدت کتک زد و دیگری با چاقو مرا به مرگ تهدید کرد. بعد گوشی‌های تلفن همراهم، مبلغی پول، دو عدد کارت عابر بانک و مدارک هویتی‌ام را به سرقت بردند. آنها آنقدر کتکم زدند که بی هوش شدم.

شاکی یادآور شد: ساعاتی بعد از حادثه یک رهگذر که در آن حوالی به خانه‌اش باز می‌گشت، مرا یافته و به مرکز درمانی منتقل کرده بود که نجات یافتم. نمی‌دانم سارقان چه کسانی بودند و انگیزه‌شان از این سرقت چه بود.

با تشکیل پرونده‌ای تحقیقات پلیس برای دستگیری سارقان نقابدار آغاز شد و ماموران به دوست شاکی که روز حادثه به محل قرارشان نیامده بود، ظنین شده و او تحت‌تعقیب پلیس قرار گرفت. با دستگیری این جوان و انتقال او به پلیس آگاهی، وی در بازجویی گفت چند روز پیش ازحادثه دونفر از دوستانم به ملاقاتم آمدند و با زور و تهدید از من خواستند هر طور شده دوستم ـ شاکی ـ را به محل قراری که آنها تعیین می‌کنند بیاورم در غیراین صورت مرا ربوده و بلایی بر سرم می‌آورند. در پی تهدید‌های آن مرد و همدستش بناچار به دروغ با دوستم تماس گرفتم و از او خواستم به محل قرار بیاید و خودم به آنجا نرفتم. سارقان با اطمینان از این که دوستم در محل قرار حاضر شده او را کتک زده و اموالش را سرقت کردند. نمی‌خواستم بلایی سر دوستم بیاید، اما از ترس جان خودمجبور شدم با متهمان فراری همکاری کنم.

در پی اظهارات این مرد، دو سارق فراری تحت تعقیب قرار گرفتند و چند روز پیش یکی از سارقان خشن دستگیر شد.

متهم با انتقال به مرکز پلیس در بازجویی عنوان کرد شاکی را نمی‌شناسد و به اشتباه دستگیر شده است اما در ادامه وقتی در مواجهه با شاکی و مردی که از سوی آنها تهدید شده بود، قرار گفت اعتراف کرد اموال شاکی را با همدستی یکی از دوستانش به زور سرقت کرده‌اند.

در ادامه مشخص شد، متهم همراه دوستش با اطلاع از این که وضع مالی شاکی و خانواده‌اش خوب است، تصمیم می‌گیرند اموال او را سرقت کنند و بعد برای پس دادن اموال و مدارکش از او و خانواده‌اش باج‌خواهی کنند. بنابراین با تهدید دوست صمیمی شاکی، او را مجبور می‌کنند وی را با یک قرار صوری به محلی که آنها می‌خواهند بکشاند و با کتک زدن شاکی اموالش را سرقت می‌کنند. بنابراین گزارش، متهم با قرار قانونی از سوی بازپرس ولایی کبریا، رئیس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهریار، روانه بازداشتگاه پلیس شد. تحقیقات تکمیلی برای دستگیری دیگر متهم فراری پرونده و کشف اموال مسروقه شاکی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر