jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۹۲۵۵۴   ۰۷ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۲:۳۹

هیچ ارزانی بی دلیل نیست

کلاهبرداری با فروش کالای تقلبی

3 کلاهبردار که با تبلیغات دروغین در شبکه های ماهواره ای اقدام به فروش کالای تقلبی می کردند توسط پلیس فتای خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شدند.

کلاهبرداری با فروش کالای تقلبی

به گزارش جاجم جم آنلاین پایگاه پلیس، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی گفت: خانم جوانی با مراجعه به پلیس فتا استان، طرح شکایتی را مبنی بر کلاهبرداری از طریق تبلیغات ماهواره ای عنوان کرد.

شاکی در اظهارات اولیه خود بیان داشت: در تبلیغات کانال ماهواره ای با دوربین فیلمبرداری و عکاسی کوچکی آشنا شده و این تبلیغ به حدی وی را شیفته دوربین کرده که بلافاصله اقدام به سفارش و خرید کالا کرده است، اما وقتی سفارش را مامور پست درب منزل وی تحویل می دهد، نه تنها خبری از هیچ کدام از آن تبلیغات دلفریب و کاذب نبوده بلکه دوربین فاقد هرگونه کارایی عادی و فقط نمادی از دوربین بوده است.

موضوع بلافاصله در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت و پس از تحقیقات فنی و استعلام از مبادی ذیربط، کارشناسان با سرنخ های بدست آمده دریافتند این اجناس از خارج کشور وارد شده و با تبلیغ مدل اصلی در سایت های اینترنتی و یا شبکه های ماهواره ای شهروندان را فریب داده و مرعوب خود ساخته و چیزی که به دست مشتری می رسد فاقد هرگونه کارایی و بهره برداری لازم می باشد.

وی افزود: ماموران پلیس فتا با انجام یک سری تحقیقات گسترده پلیسی  سه نفر از عاملان کلاهبرداری را در شمال غرب کشور شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر کردند.

سرهنگ عرفانی در پایان به شهروندان با ذکر این مثل قدیمی که هیچ ارزانی بی دلیل نیست، توصیه کرد: فریب تبلیغات کاذب در فضای مجازی را نخورند و قبل از هر اقدامی نسبت به کیفیت کالای درخواستی و سفارش خود و صحت درستی شرکت فرستنده کالا، اطمینان حاصل نمایند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در پایان با اشاره به ادامه تحقیقات از متهمان تاکید کرد: شهروندان در صورتی که هر گونه مشکلی در این خصوص پیدا کردند با آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش «تماس با ما» تماس حاصل کرده و مشکل خود را با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها