jamejamsara
سرا کد خبر: ۵۸۲۷۵۳   ۰۴ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۰:۴۲

رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، آخرین آمار مربوط به مرگ و میر مادران باردار در کشور را ۲۰/۳ مرگ در هر ۱۰۰ هزار تولد زنده اعلام کرد.

به گزارش مهر دکتر فرحناز ترکستانی گفت: طبق قانون برنامه پنجم توسعه کشور این رقم باید به ۱۵ برسد.
 وی در خصوص اقدامات اداره سلامت مادران اظهار داشت: انتخاب ۸ بیمارستان نمونه دوستدار مادر، آموزش کشوری ارائه خدمات مامایی و زایمان در بیمارستانهای دوستدار مادر، توجیه متخصصان ضریب K در مورد علل مرگ و میر مادران پیش از آغاز به کارشان، تهیه و آموزش راهنمای کشوری ارائه خدمات مامایی و زنان، برگزاری کلاسهای آمادگی برای زایمان، برگزاری دوره‌های تربیتی زایمان در روستاهای محروم و دورافتاده و پیگیری بخشنامه‌های پزشک مقیم و معین در مناطق و بیمارستان‌ها برنامه‌های این اداره برای بهبود امور مربوط به زنان و زایمان بوده است.
 ترکستانی، اجباری شدن طرح مامایی با ذکر آن در دفترچه‌های آزمونهای سراسری برای سهولت در دریافت مجوز استخدامی آنان، رسیدگی به مسائل رفاهی متخصصان زنان و زایمان در مناطق محروم با کمک خیران، افزایش انجام زایمانهای طبیعی توسط متخصصان در طول دوره‌های آموزشی، رفع برخی از مشکلات پرداخت‌ها را به عنوان برخی از پیشنهادات و راهکارهای این اداره برای بهتر شدن وضعیت زنان و زایمان‌ها در مراکز درمانی اعلام کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر