jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۸۰۷۳۱   ۲۸ تير ۱۳۹۲  |  ۱۸:۴۰

مدیرکل محیط‌زیست استان ایلام از افزایش گوزن‌های زرد ایرانی در این استان و نبود مگس «میاز» در بین گوزن‌های استان خبر داد.

به گزارش مهر، غلامحسین کاظمی به پرورش گوزن زرد ایرانی در استان اشاره کرد و افزود: سال 86، شش راس از این گونه جانوری در معرض انقراض از جزیره اشک دریاچه ارومیه به ایلام انتقال یافت و از آنجا که آب و هوای استان ایلام برای پرورش گوزن زرد ایرانی بسیار مناسب است، ابتدا بخش‌هایی از منطقه حفاظت شده «رنو» برای پرورش این حیوان در نظر گرفته شد.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد این گوزن‌ها، 80‌هکتار از منطقه مانشت برای پرورش این گونه جانوری مهیا شده و با برنامه‌های کنترلی و حفاظتی، شمار گوزن‌های زرد اکنون به 27 راس افزایش یافته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام با اشاره به تلف شدن حدود 40 راس از این گوزن‌ها در استان خوزستان، در نتیجه قرار‌گرفتن نوعی مگس به نام میاز روی پوست آنها، تاکید کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر وجود این مگس در ایلام و سایت مانشت دریافت نشده است. کاظمی از احداث گنجینه حیات‌وحش طبیعی در استان براساس مصوبه‌های سفرهای استانی هیات دولت به ایلام خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر