آنهایی که اهل سفرند و گشت‌ و گذار در طبیعت یا مکان‌های تاریخی را دوست دارند معمولا از تورهای مسافرتی مختلف استقبال می‌کنند و با آنها همراه می‌شوند تا دیدنی‌های بیشتری را ببینند و سفرهای جذاب‌تری را تجربه کنند. با این حال، خیلی هم هستند که ترجیح می‌دهند تورهای عجیب و غریب را پیدا کنند و همراه با آنها چند روز متفاوت داشته باشند. اگر فکر می‌کنید این تورها طرفداران زیادی ندارد، باید بدانید نظرتان اشتباه است. چون خیلی‌ هستند که حاضرند مبالغ زیادی بپردازند تا در یکی از این برنامه‌ها شرکت داشته باشند. تورهایی که مسافران آن می‌توانند از توالت‌های عمومی شهر بازدید کنند یا غذاهای عجیب و غریب بخورند!
کد خبر: ۵۷۸۹۵۰

خوردن و نوشیدن مثل مردم محلی

عقرب‌های پیچ خورده، زنبورهای سرخ شده، زبان اردک، سوسک‌های تفت‌داده شده و... از شنیدن این اسم‌ها چه حسی پیدا می‌کنید؟ اگر بدانید اینها غذاهای مورد علاقه برخی از افراد است، چطور؟ چه کار خواهید کرد؟ دوست دارید یک‌بار امتحان‌شان کنید و از آنها بچشید یا اصلا به طرف‌شان هم نمی‌روید؟

خیلی‌حتی از دیدن تصاویر این غذاها یا شنیدن اسم‌شان هم حس بدی پیدا می‌کنند ولی گروهی هم هستند که حاضرند یک‌ بار از آنها بخورند تا با طعم‌شان آشنا شوند. برای این افراد، بهترین مکان چین است؛ چون چینی‌ها تقریبا همه چیز می‌خورند، تمام حیوانات و حشرات و موجوداتی که روی زمین وجود دارند!

افرادی که دوست دارند غذاهای چینی را امتحان کنند و مانند مردم این سرزمین پهناور بخورند و بیاشامند، می‌توانند در یکی از این تورهای عجیب و غریب ثبت‌نام کنند. این انسان‌های شجاع و با شهامت می‌توانند یک‌روز در یکی از رستوران‌های شانگهای حاضر شوند و مثل چینی‌ها غذا بخورند و نوشیدنی‌های آنها را بنوشند؛ دقیقا همان‌طور که آنها غذا می‌خورند، تمام حشرات و جانوران، با همه دست‌ها و پاها و بال‌هایشان!

البته راهنمایان تور هم همراه آنها خواهند بود تا درباره غذاهای مختلف توضیح بدهند و اگر پرسشی وجود داشت، پاسخگو باشند.

تور بازدید از توالت‌های عمومی

انگار مکان‌های تاریخی و زیبایی‌های طبیعت تمام‌شده که برخی تصمیم گرفته‌اند از توالت‌های عمومی شهر بازدید ‌کنند! تعجب نکنید، این هم یک نوع تور تفریحی و تاریخی است که طرفداران خاص خودش را دارد.

این افراد دور هم جمع می‌شوند و یک روز تمام توالت‌های عمومی شهر یورک انگلستان را از نزدیک می‌بینند و در عین حال با تاریخچه ساخت آنها نیز آشنا می‌شوند.

روزی در قبرستان

تا به حال درباره روز مردگان چیزی شنیده‌اید؛ روزی که در آن مردم مکزیک به یاد دوستان و عزیزانشان که فوت‌کرده‌اند، دور هم جمع می‌شوند و به نوعی یاد آنها را زنده نگه می‌دارند. این روز در مکزیک و چند کشور دیگر یک جشن ملی محسوب می‌شود و برای همین تعطیل است.

مردم مکزیک هم برای زنده نگه داشتن یاد عزیزانشان در این روز به قبرستان‌ها می‌روند، مزار مردگان را تمیزمی‌کنند و با خودشان دسته‌های گل و مجسمه‌های محلی را که شبیه اسکلت است، به قبرستان می‌برند. کسانی که دوست داشته باشند با این مراسم از نزدیک آشنا شوند، می‌توانند در یکی از این تورها ثبت‌نام کنند تا یک روز همراه با یک راهنمای محلی از قبرستان مکزیکی‌ها بازدید کنند و با مراسم سنتی آنها آشنا شوند.

گردش همراه با ارواح

بعضی‌ها دوست دارند بترسند و کمی خیالپردازی کنند و البته تورهایی مناسب حال این افراد هم وجود دارد؛ تورهایی که مردم را به مناطق ترسناک شهر می‌برد و درباره ارواح با آنها صحبت می‌کند. سیدنی یکی از شهرهایی است که می‌توانید چنین تورهایی را در آن پیدا کنید. راهنمایان تور شما را به مناطقی از شهر خواهند برد که باور دارند ارواح در آن قسمت‌ها حضور خواهند داشت و در مدتی که آنجا هستید نیز داستان‌هایی درباره ارواح محلی برایتان تعریف می‌کنند. البته همراه با تعریف داستان‌ها، صدای موزیک ارواح نیز شنیده می‌شود؛ موزیکی که بعضی‌ها می‌گویند خود ارواح می‌نوازند و عده‌ای هم اعتقاد دارند مسئولان تور برای جذاب‌تر شدن برنامه از آن کمک می‌گیرند.

گردش در فاضلاب

پاریس مناطق دیدنی زیادی دارد؛ مکان‌هایی که خیلی‌ها دوست دارند آنها را از نزدیک ببینند ولی بعضی‌ها ترجیح می‌دهند با تورهایی همراه شوند که مقصدشان فاضلاب‌های زیرزمینی پاریس است! خیلی عجیب به‌نظر می‌رسد که کسی بخواهد در این مکان‌ها حاضر شود و شاید حتی غیرقابل تصور باشد ولی آن‌طور که می‌گویند بعضی از پاریسی‌ها کنجکاوند درباره فاضلاب‌های شهرشان هم اطلاعاتی به دست بیاورند. برای همین در این تورها ثبت‌نام می‌کنند و با آنها همراه می‌شوند تا ببینند زیرزمین چه اتفاقی می‌افتد.

تور شکلاتی

اگر از طعم شکلات خوشتان می‌آید و دوست دارید انواع مختلف آن را امتحان کنید، بد نیست با این تور همراه شوید؛ توری که یک بعدازظهر وقت شما را می‌گیرد تا از بهترین مغازه‌های شکلات‌فروشی در یکی از شهرهای کره‌جنوبی بازدید کنید. البته این بازدید همراه با بحث و صحبت‌های متنوعی خواهد بود؛ صحبت‌هایی با موضوع تاریخ وارد شدن شکلات به کشورهای مختلف، نحوه ساخت آن، مواد غذایی مختلف و افسانه‌ها و روایت‌های تاریخی که در این مورد وجود دارد.

پول بدهید و کار کنید

این هم یکی از تورهای عجیب و غریبی است که مردم در آن ثبت‌نام می‌کنند و به‌ازای پرداخت مبلغ به نسبت زیادی، برای کار کردن در موسسات و مراکز مختلف دیگر شهرها و کشورها داوطلب می‌شوند. البته این تور عجیب و غریب حداقل سود و فایده‌ای هم دارد؛ چون افراد زیادی از طریق همین تورها راهی مناطق مختلف می‌شوند و علاوه بر پرداخت پول در بیمارستان‌ها، یتیم‌خانه‌ها، مدارس و... کار می‌کنند.

چنین برنامه‌هایی هم طرفداران زیادی دارد و خیلی از کسانی که دوست دارند کار خیری انجام دهند و در عین حال می‌خواهند با فرهنگ سایر جوامع نیز آشنا شوند، از آنها استقبال می‌کنند.

تورهایی برای بازدید از زاغه‌ها

در همه شهرها و کشورها ممکن است مناطق فقیرنشینی هم وجود داشته باشد که افراد با وضعی نامناسب در آنجا روزگارشان را می‌گذرانند. بعضی‌ها، اما دوست دارند از نزدیک این مناطق را ببینند و با زندگی مردم آن محله‌ها هم آشنا شوند. برای همین این گروه از افراد می‌توانند همراه با راهنمایان محلی به بازدید مناطق فقیرنشین بروند.

این نوع تورها در برزیل و هند رواج بیشتری دارد و خیلی‌ها از چنین مناطقی در این کشورها بازدید می‌کنند.

در این میان گروهی هم هستند که دوست دارند چندساعت یا چند روزی را همراه با مردم زاغه‌نشین بگذرانند و زندگی آنها را هم تجربه کنند. البته از نظر امنیت شاید این تورها وضع ایده‌آلی نداشته باشد و فقط به طور نسبی، مسئولان می‌توانند امنیت شرکت‌کنندگان را تضمین ‌کنند.

نیلوفر اسعدی‌بیگی ‌/ ‌جام‌جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها