jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۷۸۶۸۶   ۲۱ تير ۱۳۹۲  |  ۱۹:۱۸

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور خبر داد:

نجات 117 نفر از غرق شدن حتمی در یک ماه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور از نجات 117 نفر از هموطنان در دریا، دریاچه و رودخانه خبر داد.

نجات 117 نفر از غرق شدن حتمی در یک ماه

به گزارش پایگاه خبری پلیس، محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: با شروع تعطیلات تابستانی و افزایش مسافرت‌ها کنار دریاچه‌ و سواحل دریاها، حوادثی مانند غرق‌شدگی و متعاقب  آن نیاز به امداد دریایی برای نجات جان هموطنانمان افزایش یافته است.

وی افزود: در یک ماه اخیر 106 مورد امدادرسانی دریایی ـ ساحلی در نقاط مختلف کشور انجام شده که در این میان مازندران با 45 عملیات رکورددار است.

به گفته مظفر، 117 نفر در این حوادث آسیب دیدند که از این تعداد 42 نفر راهی بیمارستان شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر خاطرنشان کرد: 57 مورد عملیات مربوط به دریا، 18 عملیات پشت سدها و 27 مورد در رودخانه و دریاچه برای نجات جان هموطنان انجام شده است.

وی شنا کردن در مناطق ممنوعه که از نظر زیرساختی ایمن نیست و آشنا نبودن به فنون شنا را از مهم‌ترین دلایل ایجاد خطر غرق شدن در سواحل اعلام و عنوان کرد: در بسیاری از حوادث دریایی که چند نفر غرق می‌شوند، یک نفر در آب درخواست کمک می‌کند و بقیه اعضای خانواده برای نجات وی وارد آب شده و آنها هم گرفتار می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر