پنج مرد اندونزیایی از 3 روز پیش تاکنون از ترس ببرها در بالای درختی گیر افتاده اند و احتمالا باید چند روز دیگر در همان حال باقی بمانند.
کد خبر: ۵۷۷۳۴۴
3 روز بالای درخت از ترس ببرها

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، شش مرد اندونزیایی وارد یک بخش دورافتاده پارک ملی مونت لوزر در شمال جزیره سوماترا شدند تا چوب عود جمع آوری کنند. آنها برای تهیه غذا دام هایی را برای به تله انداختن گوزن یا آهو کار گذاشتند اما یک توله ببر در یک تله گرفتار و کشته شد.

ببرهای بالغ با مرگ توله به مردان حمله کرده و یکی از آنها را که 28 ساله بود، به قتل رساندند. پنج مرد دیگر از ترس جان از درختی بالا رفته و از روز جمعه تاکنون در بالای درخت هستند . در حالی که ،ببرها نیز در پایین درخت و پیرامون آن پرسه می زنند و در کمین آنها هستند.

روستاییان محلی ماجرا را به اطلاع ماموران پلیس منطقه رسانده اند.

دیکی سوندانی رئیس پلیس محلی گفت: این نوع چوب عود نادر و بسیار گران قیمت است. به همین دلیل برخی افرادخطر را به جان خریده و برای جمع آوری آن به دورافتاده ترین بخش های پارک لوزر می روند، جایی که تعداد زیادی فیل و ببر سوماترایی زندگی می کنند.

سوندانی افزود: پس از اطلاع از ماجرا 30 نفر امدادگر از جمله ماموران پلیس و سربازان ارتش روز شنبه عازم محلی شده اند که روستاییان حضور پنج مرد را در آنجا گزارش داده اند. اما به دلیل مسیر صعب العبور جنگلی دستکم سه روز طول می کشد تا آنها به آنجا برسند.

رئیس پلیس محلی تصریح کرد: اگر ببرها هنوز در آنجا باشند برای نجات مردان به دام افتاده باید ببرها را کشته یا آنها را با گلوله های حاوی مواد بیهوشی هدف قرار داد.

در پارک ملی لوزر بین 5800 تا 6600 از آخرین اورانگوتان های سوماترا و همچنین فیل های جنگلی و ببرها که همگی نسلشان در معرض انقراض است، زندگی می کنند. اما به دلیل جنگل زدایی گسترده به ویژه برای ایجاد مزارع  روغن پالم این زیستگاه در خطر جدی نابودی قرار دارد.

ببر سوماترا کوچکترین گونه ببر در جهان است و اکنون تنها 400 تا 500 ببر از این گونه به حال آزاد باقی مانده اند. مترجم: بهرام افتخاری.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها