jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۷۶۱۰۵   ۱۱ تير ۱۳۹۲  |  ۲۲:۰۲

محمد کامل عمرو، وزیر امور خارجه مصر استعفا کرد.این در حالی است که هزاران نفر از مخالفان و موافقان محمد مرسی به خیابان‌ها آمده‌اند و منتظر پایان بیست و چهار ساعت باقیمانده از ضرب الاجل ارتش مصر هستند.

استعفای وزیر خارجه مصر پس از آن انجام می‌گیرد که گروه بزرگی از مخالفان محمد مرسی، رئیس‌جمهور اسلامــگرای مصر، با شکل‌دهی جنبش "تمرد" خواهان کناره‌گیری او از قدرت شده‌اند.

بجز عمرو، ایهاب فهمی، سخنگوی رئیس جمهور و علا الحدیدی، سخنگوی دولت استعفا کرده‌اند.پیش از این چهار وزیر کابینه مرسی استعفا داده بودند. وزرای محیط زیست، ارتباطات، گردشگری و امور پارلمانی روز گذشته استعفای خود را به هشام قندیل، نخست‌وزیر تسلیم کرده بودند.هنوز خبری درباره پذیرش یا رد استعفای مقام‌های دولت مصر منتشر نشده است.

تظاهرات مخالفان و موافقان محمد مرسی همچنان ادامه دارد. این تظاهرات با خشونت همراه بوده است.در مقابل، حامیان محمد مرسی دسته‌های چوبداری را برای دفاع از او بسیج کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر