jamejamonline
سیاسی کد خبر: ۵۷۰۸۳۸   ۲۴ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۱

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قدرت حضور مردم انرژی مضاعف به نظام خواهد داد تا مسئولان بتوانند با تلاش بیشتر به گونه‌ای عمل کنند تا در شرایط بین‌المللی به وضعیت مطلوب دست پیدا کنیم.

رئیس مجلس: دنیا نظاره‌گر حمایت مردم از نظام است

علی لاریجانی پس از اینکه رای خود را در مسجد امام حسن عسگری قم به صندوق انداخت طی سخنانی به برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و با اشاره به اینکه شوراها نقش مهمی در آبادانی کشور دارند، تاکید کرد: معنای انتخابات شوراها در ایران آبادانی شهرها و روستاها است و در این انتخابات افرادی برگزیده می‌شوند که بتوانند شرایط توسعه و عمران نقاط مختلف کشور را فراهم کنند.

وی انتخابات شوراها را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: مردم علاقمند به آبادانی شهر و روستا باید با مشارکت جدی در این انتخابات شرکت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری از نظر داخلی، خارجی و منطقه‌ای را مهم توصیف کرد و افزود: با توجه به شرایط کشور ایجاب می‌کند که انتخاب از روی دقت انجام شده و فردی انتخاب شود که بتواند با شرایط جدید مشکلات را حل کرده و تاثیر مثبت بر مسائل بین المللی بگذارد.

وی اظهارداشت: امروز نگاه کشورهای خارجی به حضور مردم در انتخابات دوخته شده است و دنیا امروز نظاره‌گر پشتیبانی مردم از نظام است.

لاریجانی با اشاره به اینکه در عرصه بین المللی با فشارهای خارجی روبه‌رو هستیم، خاطرنشان کرد: قدرت حضور مردم انرژی مضاعف به نظام خواهد تا مسئولان بتوانند با تلاش بیشتر به گونه‌ای عمل کند تا در شرایط بین المللی به وضعیت مطلوب دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی رکن منطقه است، گفت: انتخابات ایران و حضور ملت در صحنه نشان می‌دهد ملت بعد از گذشت 34 سال هنوز پشتیبان نظام است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انتخابات باید تغییرات درونی در کشور ایجاد کرده و شرایط اقتصادی بهبود یابد گفت:‌ در عرصه بین الملل نیز باید شرایط تغییر یافته و در عرصه منطقه‌ای باید به بیداری اسلامی کمک داشته باشد.

لاریجانی در پایان تاکید کرد: آرای مردم یک امانت است و از این آرا به صورت کامل صیانت می‌شود.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها