محمد غرضی اظهار کرد: تایید شدن صلاحیت من امری خدایی بود و خدا را شکر می‌کنم که جزو کسانی قرار نگرفتم که آبرویم برود.
کد خبر: ۵۶۹۹۱۶
غرضی: تاییدصلاحیت شدن من امری خدایی بود

نامزد انتخابات ریاست‌ در جمع مهندسان شرکت مشانیر، با اشاره به آیات قرآن کریم، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم نیز فرموده است دوست ندارد صدای بلندی را بشنود مگر از کسی که به او ظلم شده است.

وی افزود: طبق تحقیقاتی که انجام داده‌ام متوجه شدم که در کشور به فرودستان نسبت به سایر اقشار جامعه ظلم بیشتری وارد شده است، من معتقدم که باید جلوی این ظلم گرفته شود و برای مقابله با این ظلم نیز باید دولتی ضدتورم روی کار بیاید.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری، افزود: کشور در 33 سال گذشته بیش از 330 استاندار عوض کرده است. من برای توسعه جمهوریت معتقدم که باید هر استان استاندار خودش را انتخاب کند. من معتقدم تا 10 سال آینده باید بیش از 100 شهر آباد داشته باشیم؛ چرا که امروزه شاهدیم فقرا برای امرار معاش به شهرهای بزرگی از جمله تهران هجوم می‌آورند که این امر باعث به وجود آمدن کارتن‌خواب‌ها می‌شود، این امر باعث ایجاد فساد در شهرها می‌شود و من برای مقابله با این امر معتقدم که استان‌های بزرگی از جمله تهران را باید به استان‌های کوچک‌تری تبدیل کرد.

غرضی ادامه داد: من معتقدم تهران را می‌توانیم به شش استان کوچک‌تر تبدیل کنیم که استان‌های لواسانات و قرچک و ورامین از جمله این استان‌ها خواهند بود. من از این جهت این مبحث را مطرح می‌کنم که در تهران نمایندگان مردم با حداقل رای وارد مجالس می‌شوند. ما در آینده نیز شاهد خواهیم بود که برای شورای شهر فردی با پنجاه هزار رای انتخاب خواهد شد و این در شرایطی است که تهران جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر دارد.

وی در مورد انجام ندادن سفرهای تبلیغاتی استانی خود، اظهار کرد: من به مدت شصت سال است که به شهرستان‌ها سفر کرده‌ام و می‌دانم این کار فقط جنبه شخصی دارد و فایده عامی در این کار نمی‌بینم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: امروز کشور در شرایطی قرار دارد که به رای مردم نیازمند است. من به مردم می‌گویم به هر کسی که می‌خواهید رای بدهید؛ چرا که آمدن مردم پای صندوق‌های رای واجب است. من نمی‌گویم که به من رای بدهید، بلکه می‌گویم بیایید پای صندوق‌های رای و نظر خود را اعلام کنید.

غرضی ادامه داد: برخی با گفتن این مطلب که رای نمی‌دهم چرا که با فلان شخص و یا حزب مشکل دارم می‌خواهند نیامدن به پای صندوق‌های را توجیه کنند که این امر خلاف شرع است.

وی ادامه داد: ما باید برای جلوگیری از به وجود آمدن اختلافات پای صندوق‌های رای بیاییم؛ چرا که این اختلافات موجب طمع دشمن می‌شود. دشمن این اختلافات را تعمیق می‌بخشدد و سپس اقدام به سوء استفاده از این اختلافات می‌کند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا منظور شما از تقسیم استان‌ها و به رای گذاشتن استانداران توسط مردم آن استان، حکومت فدراتیو است، اظهار کرد: من این کلمات را نمی‌فهم چرا که این کلمات معنای خاص سیاسی دارد و من را دچار سردرگمی می‌کند. من معتقدم که مردم هر استان باید استاندار خود را انتخاب کنند و معتقدم که حکومت‌های فدرال و فدرال پاسخگوی مردم نیستند. من معتقدم این کلمات باعث گرفتاری می‌شود.

غرضی افزود: ما اگر جمهوریت را قبول داریم باید انتخاب استاندارها را نیز به رای مردم بگذاریم چرا که ما کشور را خود اداره می‌کنیم.

وی افزود: این کار، کار راحتی است و به نظر من هیچ اشکالی هم در انجام این کار نیست.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا در کابینه احتمالی خود از هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا استفاده می‌کنید؟ گفت: من از افرادی که سه خصوصیت رضایت مردم، رضایت مجلس و رضایت دولت را جلب کنند در کابینه خودم استفاده می‌کنم. من زمانی که وزیر بودم در مجلس هیچ مخالفی از لحاظ اقدامات اجرایی نداشتم و تنها مخالفم مخالفانی بودند که به سیاست‌های من ایراد می‌گرفتند. من معتقدم وزیری که در کابینه من قرار می‌گیرد باید بر اعتقاداتش پافشاری کند.

غرضی ادامه داد: من از کسانی که توانمند باشند و امتحان اجتماعی خود را به خوبی پس داده باشند در کابینه‌ام استفاده می‌کنم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: حرف من این است که باید به اندازه درآمدها هزینه کنیم چرا که اگر اضافه بر درآمدها هزینه کنیم ارزش پول ملی کاهش یافته و تولید نیز راکد می‌شود.

غرضی ادامه داد: طلبکاران نیز باید بدانند که برای وصول شدن طلب‌شان از دولت اندکی صبر لازم است. آنها باید بایستند تا نرخ دلار تثبیت شود و دولت هزینه‌ها و درآمدهایش را یکسان کند. سپس با این کار تولید راه می‌افتاد که در نتیجه درآمدهای دولت نیز افزایش یافته و بدهی‌های این افراد پرداخت خواهد شد. چنانچه کسی اصرار داشته باشد که امروز طلبش را از دولت وصول کند دولت باید اقدام به انتشار اسکناس کند که این باعث افت ارزش پول ملی می‌شود.

وی با بیان این‌که اقتصاد ایران اقتصادی قوی است، اظهار کرد: متاسفانه در اقتصاد ایران رانت‌خوارهای بسیاری وجود دارند و متاسفانه قواعد این رانت‌خواری نیز روز به روز در حال افزایش است. چنانچه مردم به من رای دهند من می‌توانم با این رانت‌خوارها مبارزه کنم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه با بیان این‌که زنان استعدادهای وسیعی دارند، خاطرنشان کرد: من از آن دسته از افراد نیستم که از طریق احزاب چند نفر از زنان را به مجلس ببرم و یا اینکه در کابینه‌ام وزیر زن قرار دهم و ادعا کنم که با این اقدامات خودم زن‌ها را قبول دارم. من معتقدم زن‌ها استعدادهای وسیعی دارند. من مایلم که این استعدادها و مهارت‌های آنها را افزایش دهم چرا که اگر مهارت‌های آنها افزایش یابد درآمد سرانه نیز افزایش می‌یابد.

غرضی گفت: ان‌شاءالله بتوانم برای زن‌ها اقداماتی انجام دهم که آنها توانایی ایستادن روی پای خود را داشته باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای مبارزه با مفاسد اقتصادی دارید، اظهار کرد: شکسته شدن قوانین یکی از دلایل تورم است. متاسفانه دولت‌های گذشته به افرادی چندین برابر مقدار قانونی وام پرداخت کرده و به افرادی نیز هیچگونه پولی پرداخت نکرده‌اند.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه همواره پیشنهادهای رانتی از سوی دولت‌ها مطرح می‌شده است، گفت: متاسفانه مجلس نیز این پیشنهادات را تصویب کرده و به این دولت‌ها امتیازاتی اختصاص داده‌اند. دولت‌ها نیز این امتیازات را میان دوستان و آشنایان خود توزیع کرده‌اند. من معتقدم دولت باید با مجلس همکاری داشته باشد و این همکاری باید در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد.

در ادامه خبرنگاری گفت متاسفانه در دولت‌های گذشته بداخلاقی‌هایی صورت گرفت که هیچ یک از مسئولین در مقابل این بداخلاقی‌ها در مقابل مردم عذرخواهی نکرد آیا چنان در دولت شما نیز بداخلاقی صورت بگیرد شما عذرخواهی خواهید کرد که غرضی پاسخ داد: من دولت خودم را دولتی پاسخگو نامگذاری کرده‌ام. من دیگر دولت خدمتگزار نیستم، معقتقدم دولت باید نسبت به اقداماتش پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: من در تصمیم‌گیری‌های خودم همواره از نظر مردم استفاده خواهم کرد و بهترین راهی را که مردم بگویند در جامعه عملی خواهم کرد.(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها