سعیدجلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کسانی که از مسیر ولایت فقیه دچار انحراف شدند، همان جا نقطه سقوطشان شد.
کد خبر: ۵۶۷۸۵۵
انحراف از مسیر ولایت‌فقیه نقطه سقوط است

سعید جلیلی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سفر انتخاباتی خود به رشت در جمع مردم در مهدیه این شهر ضمن تشکر از شعارهای آنها گفت: وقتی ملت به امام راحل ابراز لطف کرده و از او تعریف می‌کردند ایشان احساس نگرانی از لغزش می‌کرد لذا آنچه که در شعارهای شما ابراز لطف به من است اما امیدوارم بنده توجه داشته باشم تا خدای ناکرده دچار لغزش نشویم.

وی افزود: آن چیزی که برگ برنده ماست 8 هزار شهید گیلان و پایداری و مقاومت مردم است.

نامزد انتخابات  ریاست جمهوری با بیان اینکه پیشرفت ملت ایران به دلیل توجه به اسلام ناب و انقلاب اسلامی بوده است، خاطر نشان کرد: پیشرفت ایران به برکت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه بوده و هست، لذا ما باید ظرفیت خود را تنها برای مقام معظم رهبری و کسانی که در خط رهبر انقلاب هستند آزاد کنیم، چرا که دیگران تنها در مسیر مقام معظم رهبری می‌توانند اظهار وجودی داشته باشند.

وی با بیان اینکه منظور ما از پیشرفت، پیشرفت مادی و معنوی است، تاکید کرد: پیشرفت تنها با حرکت در مسیر ولایت فقیه صورت می‌گیرد و کسانی که از مسیر ولایت فقیه دچار انحراف شدند همان جا نقطه سقوطشان شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران در عرصه‌های بین المللی موفقیت‌های بزرگی کسب کرده است، افزود: نخست وزیر ایتالیا به من گفت که شما نه تنها تحت فشارها متوقف نشده اید بلکه پیشرفت هم کرده‌اید و این خیلی مهم است؛ خود غربی‌ها می‌گویند برای اینکه مسائل منطقه‌ای حل و فصل شود باید ایران حضور داشته باشد، در مسئله سوریه آنها معترف هستند که بدون حضور ایران مشکل حل نخواهد شد.

جلیلی با بیان اینکه باید انرژی و ظرفیت اسلامی ملت ایران در همه ابعاد از قبیل مسائل اقتصادی آزاد شود، تصریح کرد: مثلا در بحث هسته‌ای هم خود آنها می‌دانند و هم ما می‌دانیم که مشکل غرب با ایران، ایران اسلامی است نه ایران هسته‌ای. آنها این موضوع را در مذاکرات هم به ما می‌گویند، لذا ایران اسلامی باید در همه ابعاد خود را نشان بدهد.

جلیلی با بیان اینکه رئیس جمهور آینده در پیشرفت مادی و معنوی کشور نقش اساسی را دارد، گفت: امروز وقتی جوانان بیکار را می‌بینیم، شرمنده آنها می‌شویم لذا باید جوانان جویای کار را کارآفرین  کنیم و این امر شدنی است، مشروط به اینکه ظرفیت‌های مهم ایران را آزاد کنیم.

وی با اشاره به اهمیت کشاورزی در اقتصاد، افزود: امروز دانشی که به کشاورزان منتقل شده است، 23 درصد بوده است در حالی که می‌تواند این دانش تا 80 درصد به کشاورزان منتقل شود و استعدادهای کشاورزی بروز پیدا کند.

جلیلی با اشاره به نقش تولید در اقتصاد کشور، اظهار داشت: متاسفانه هر سال 11 هزار میلیارد تومان کالاهایی به کشور وارد می‌شود که می‌توان همه آنها را در داخل و بخشی از آنها را در همین استان گیلان تولید کرد. چرا باید برنج وارد کشور شود در حالیکه برنج مورد نیاز کشور را می‌توان در گیلان تامین کرد.

وی تلاش برای رفع بیکاری و تولید اشتغال را مهمترین بخش اقتصادی و مهمترین اولویت دولت آینده دانست و گفت: دریا یک ظرفیت بسیار مهم و بزرگ در بهره برداری اقتصاد است اما ما نتوانستیم از دریا استفاده بهینه کنیم.

وی با اشاره به مثال‌هایی درباره استفاده بهینه از دریا تاکید کرد: مثلاً ما در بخش شناورها اقدامات درستی انجام نداد‌ه‌ایم، اگر 100 شناور را تولید کنیم و به دریا بیاندازیم شاهد اشتغال مناسبی خواهیم بود. اگر سؤال شود که هر شناور 100 میلیون تومان هزینه دارد چه کسی می‌تواند آن را تأمین کند باید بگویم ما در قانون داریم که 15 هزار میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال باید صرف شود اما متأسفانه ما 9هزار میلیارد تومان از این مبلغ را نتوانسته‌ایم هزینه کنیم و می‌توان از این اعتبار برای ساخت شناور استفاده کرد.

جلیلی با بیان اینکه استفاده از ترانزیت یکی از مؤلفه‌های اقتصاد بدون نفت است، افزود: طبق آماری که مراکز جهانی ارائه کرده‌اند با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران ما می‌توانیم 236 میلیون تن کالا ترانزیت داشته باشیم و البته با تقویت این بخش حتی می‌توان این رقم را به 450میلیون تن رساند؛ حتی اگر ما بخواهیم 25 درصد از این ظرفیت را استفاده کنیم باید 100 میلیون تن ترانزیت کالا داشته باشیم در حالیکه این رقم اکنون در کشور حدود 10 میلیون تن است.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه باید موانع اشتغال را برطرف کنیم، خاطرنشان کرد: دولت باید به سراغ جوانان جویای کار برود و آنها را کارآفرین کند نه اینکه مانع تولید اشتغال در کشور شود و کسانی که می‌خواهند تولید اشتغال کنند را با مشکل مواجه کند.

وی با بیان اینکه باید تسهیلات لازم برای کشاورزان، صنعتگران و کارآفرینان را به سرعت فراهم کرد، گفت: وقتی کشاورز ما برای دریافت یک وام کوچک با مشکلات زیادی مواجه می‌شود چرا باید یک نفر که کار تولیدی نمی‌کند 2هزار میلیارد تومان وام بگیرد.

وی با بیان اینکه باید حمایت از تولید را در دستور کار دولت قرار دهیم افزود: باید با یک سازوکار جدید در وزارتخانه‌ها زمینه افزایش تولید در کشور و کارآفرین شدن جوانان جویای کار را فراهم کنیم.

جلیلی با بیان اینکه خدمتگزار بودن دولت نباید در حد تعارف باشد، تأکید کرد: اینکه ما مدام بگوییم خدمتگزار مردم هستیم مشکلی را حل نمی‌کند. زمانی می‌توانیم خدمتگزاری خود را در عمل ثابت کنیم که به جای اینکه مردم به سراغ ما بیایند ما به سراغ مردم برویم و مشکلات آنها را برطرف کنیم.

جلیلی با بیان اینکه رفاه برای مردم لازم است و دولت باید رفاه مردم را تأمین کند، افزود: گرچه رفاه برای مردم لازم است اما برای کارگزاران لازم نیست، آنها باید در حد معمولی باشند تا بتوانند خدمت کنند.

نامزد انتخابات آتی ریاست‌جمهوری با بیان اینکه جوانان ایرانی ظرفیت‌های بالایی دارند، تصریح کرد: در جنگ تحمیلی تجهیزات عراق بیشتر از ما بود اما استعداد و ایمان جوانان ما دشمن را شکست داد. اگر آن روز به جوانانمان اطمینان می‌کردیم و یک گردان و گروهان را به آنها می‌سپردیم امروز باید شرایطی فراهم کنیم که هر جوان ایرانی یک کارگاه و یا یک مزرعه را بتواند اداره و شغل تولید کند.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه پیشرفت متعالی کشور تنها در مسیر اسلام ناب، اهل بیت و ولایت فقیه شکل می‌گیرد، خاطرنشان کرد: برای خلق یک حماسه اقتصادی باید همه مردم برای تحقق حاسه اقتصادی باید همه برای خلق حماسه سیاسی تلاش کنیم تا انشاالله حماسه سیاسی زمینه حماسه اقتصادی شود.

وی با اشاره به مثال‌هایی درباره استفاده بهینه از دریا گفت: مثلاً ما در بخش شناورها اقدامات درستی انجام نداد‌ه‌ایم، اگر 100 شناور را تولید کنیم و به دریا بیاندازیم، شاهد اشتغال مناسبی خواهیم بود.

جلیلی ادامه داد: اگر سؤال شود که هر شناور 100 میلیون تومان هزینه دارد چه کسی می‌تواند آن را تأمین کند، باید بگویم ما در قانون داریم که 15 هزار میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال باید صرف شود اما متأسفانه ما 9هزارمیلیارد تومان از این مبلغ را نتوانسته‌ایم هزینه کنیم و می‌توان از این اعتبار برای ساخت شناور استفاده کرد.

جلیلی با بیان اینکه استفاده از ترانزیت یکی از مؤلفه‌های اقتصاد بدون نفت است، افزود: طبق آماری که مراکز جهانی ارائه کرده‌اند، با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، ما می‌توانیم 236 میلیون تن کالا ترانزیت داشته باشیم و البته با تقویت این بخش حتی می‌توان این رقم را به 450میلیون تن رساند.

وی خاطرنشان کرد: حتی اگر ما بخواهیم 25 درصد از این ظرفیت را استفاده کنیم، باید 100 میلیون تن ترانزیت کالا داشته باشیم در حالیکه این رقم اکنون در کشور حدود 10 میلیون تن است.

نامزد انتخابات آتی ریاست‌جمهوری با بیان اینکه باید موانع اشتغال را برطرف کنیم، افزود: دولت باید به سراغ جوانان جویای کار برود و آنها را کارآفرین کند نه اینکه مانع تولید اشتغال در کشور شود و کسانی که می‌خواهند تولید اشتغال کنند را با مشکل مواجه کند.

وی با بیان اینکه باید تسهیلات لازم برای کشاورزان، صنعتگران و کارآفرینان را به سرعت فراهم کرد، افزود: وقتی کشاورز ما برای دریافت یک وام کوچک با مشکالت زیادی مواجه می‌شود، چرا باید یک نفر که کار تولیدی نمی‌کند، 2هزار میلیارد تومان وام بگیرد.

وی با اشاره به اینکه باید حمایت از تولید را در دستور کار دولت قرار دهیم، افزود: باید با یک سازوکار جدید در وزارتخانه‌ها زمینه افزایش تولید در کشور و کارآفرین شدن جوانان جویای کار را فراهم کنیم.

جلیلی تصریح کرد: خدمتگزار بودن دولت نباید در حد تعارف باشد. اینکه ما مدام بگوییم خدمتگزار مردم هستیم مشکلی را حل نمی‌کند. زمانی می‌توانیم خدمتگزاری خود را در عمل ثابت کنیم که به جای اینکه مردم به سراغ ما بیایند ما به سراغ مردم برویم و مشکلات آنها را برطرف کنیم.(فارس)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها