jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۶۵۲۱۱   ۰۱ خرداد ۱۳۹۲  |  ۲۱:۱۰

در آخرین رده‌بندی اعلام شده در سایت فدراسیون جهانی پینگ‌پنگ، نوشاد عالمیان در بخش مردان به رده 44 جهان رسید.

این پینگ‌پنگ باز در ماه گذشته پله 51 را به خود اختصاص داده بود، اما با توجه به پیروزی مقابل حریف فرانسوی‌اش که در رنکینگ 27 جهان قرار داشت و راهیابی به جمع 32 نفر نهایی این مسابقه‌ها، ارتقا رنکینگ یافت. عالمیان اگر در رقابت‌های جهانی فرانسه با یک قرعه بد روبه‌رو نمی‌شد و به ستاره چینی‌ها، وانگ تائو (نفر دوم جهان) نمی‌خورد، می‌توانست با صعود به جمع 16 پینگ‌پنگ‌باز برتر جهان بهترین رنکینگ تاریخ تنیس روی میز ایران را از آن خود کند.

البته بهترین رنکینگ تاریخ تنیس ایران در اختیار خود عالمیان است. او در دسامبر سال 2012 میلادی (دی ماه 1391) با 2144 امتیاز در رده 40 بهترین پینگ‌پنگ بازان دنیا قرار گرفت تا بهترین رنکینگ را در میان ایرانی‌ها از آن خود کند.اسامی پنج پینگ‌پنگ باز اول جهان و پنج نفر برتر ایران با توجه به جدیدترین رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی در زیر آمده است:

1- ژین ژو (چین) با 2979 امتیاز، 2- لانگ ما (چین) با 2955 امتیاز، 3- ژیک ژانگ (چین) با 2922 امتیاز، 4- هائو وانگ (چین) با 2904 امتیاز، 5- تیمو بول (آلمان) با 2705 امتیاز... 44- نوشاد عالمیان با 2179 امتیاز، 282- نیما عالمیان با 1600 امتیاز، افشین نوروزی با 1578 امتیاز، 301- محمدرضا اخلاق پسند با 1572 امتیاز، 329- مهران احمدی با 1521 امتیاز و دیروز همچنین ندا شهسواری، بانوی المپیکی کشورمان، در رده‌بندی فدراسیون جهانی ده پله صعود داشت و به عنوان بهترین پینگ‌پنگ باز ایرانی در رده 465 ایستاد.شهسواری که در رقابت‌های جهانی فرانسه پس از پیروزی مقابل حریفانی از مولداوی و کنگو، مقابل پینگ‌پنگ باز سنگاپوری با رنکینگ 212 شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت، در رده‌بندی جدید فدراسیون جهانی، بهترین رنکینگ خود در هفت سال گذشته را به دست آورد. بعد از شهسواری، بهترین بانوی ایرانی محجوبه عمرانی است که با جهش 24 پله‌ای در رده 514 قرار گرفت.

صعود این دو پینگ‌پنگ باز در رده‌بندی جدید به دلیل راهیابی آنها به گروه اصلی مسابقه‌های جهانی و پیروزی تیم دو نفره بانوان ایران مقابل آمریکا ست. اسامی سه پینگ‌پنگ باز اول جهان و پنج نفر برتر ایران با توجه به جدیدترین رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی در زیر آمده است:

1- نینگ دینگ (چین) با 3174 امتیاز، 2- شیئون لیئو (چین) با 3150 امتیاز، 3- ژیائو ژیا لی (چین) با 3133 امتیاز 465 – ندا شهسواری با 1545 امتیاز، 514- محجوبه عمرانی با 1500 امتیاز، 657 – پریسا صمدی با 1352 امتیاز، 673- مریم صامت با 1338، 807 – مهشید صامت با 1204 امتیاز.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر