jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۵۶۴۸۱۰   ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۷:۵۷

با نزدیک شدن به تاریخ جام جهانی آینده، برزیل به عنوان کشور میزبان نخستین استادیوم مجهز به آرایه های خورشیدی را تکمیل و برای رقابت های جهانی فوتبال آماده کرد.

افتتح اولین استادیوم خورشیدی در برزیل

مراسم افتتاح نخستین استادیوم خورشیدی برزیل با حضور «آنتونیو آناستازیا» فرماندار ایالت «میناس گرایس» ، «جالمو باستوس دو مورایس» رئیس شرکت برزیلی «CEMIG» به همراه «هانس یورگن بیرفلتز»، یکی از مقامات وزارت فدرال همکاری اقتصادی و توسعه آلمان برگزار شد.

این استادیوم در شهر «بلوهوریزونت» قرار گرفته و مجهز به آرایه های خورشیدی 1.4 مگاوات در قسمت سقف است.

انرژی برق حاصل شده از سوی این آرایه ها به شبکه رفته و به طور مستقیم توسط ورزشگاه مورد استفاده قرار نمی گیرد.

این پروژه خورشیدی نیازمند سرمایه گذاری 16.1 میلیون دلاری بود که 12 میلیون دلار آن به عنوان وام بانک آلمانی «Kfw» پرداخت شد و شرکت برزیلی «CEMIG» باقیمانده این مبلغ را تأمین کرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها