رئیس بخش حوزه آسیا و اقیانوسیه شورای ثبت جهانی وابسته به سازمان یونسکو با اشاره به این‌که گویا قرار است بخشی از خط دوم متروی اصفهان از میدان امام(ره) گذر کند، گفت: تا کنون اطلاع چندانی از روند این کار بزرگ نداشته‌ایم و حتی بر خط یک مترو و سرانجام آن نیز بسیار حساس هستیم.
کد خبر: ۵۶۲۸۴۸
حساسیت یونسکو بر خط یک متروی اصفهان‌

همزمان با بازدید نمایندگان سازمان علمی و تحقیقاتی ملل متحد (یونسکو) از اصفهان، چهار نشست بصورت جداگانه با حضور نمایندگان یونسکو، مسوولان سازمان میراث فرهنگی استان، شهردار اصفهان، مدیران سازمان قطار شهری و مسوولان سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری به ترتیب در مکان سازمان قطار شهری محل پایگاه شهر تاریخی اصفهان، دفتر شهردار اصفهان و دفتر سازمان نوسازی و بهسازی برگزار گردید.

در طی این نشست‌ها جینگ‌فنگ اظهار کرد: ما به این دیدگاه احترام می‌گذاریم لذا برای ما اهمیت دارد که بتوانیم سرمایه‌های جهانی شما را با کمک خود شما حفظ کنیم.

 وی در ادامه افزود: ایران در سال 1972 میلادی و سپس در سال 1979 میلادی ضمن امضاء کنوانسیون‌های حفظ آثار تاریخی، متعهد شد که ملاحظات جهانی را رعایت کند لذا ما بی‌صبرانه منتظریم تا تمامی اطلاعات مربوط به خط دو متروی اصفهان را دریافت و سپس موارد را با تمامی موازین قانونی بررسی کنیم.

رئیس بخش حوزه آسیا و اقیانوسیه شورای ثبت جهانی  ادامه داد: بخشی از مسیر این خط از زیر مجموعه جهانی میدان امام(ره) می‌گذرد و ما تا کنون اطلاع چندانی از روند این کار بزرگ نداشته و صراحتا عنوان می‌کنم در این زمینه و حتی خط یک مترو و سرانجام آن بسیار حساس هستیم.

به گزارش مهر در ادامه این نشست شهردار اصفهان و مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان نیز سخنانی را در این خصوص مطرح  و بیان داشتند که تمامی پرونده‌های خط دو مترو آماده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار سازمان یونسکو قرار خواهد گرفت.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد بیان کرد: شهرداری اصفهان در این زمینه پس از هماهنگی کامل با سازمان میراث فرهنگی و سازمان یونسکو خط 2 مترو را اجرایی می‌کند.

همچنین مدیر عامل سازمان قطار شهری اصفهان نیز در این نشست گفت: در زمینه ادامه فعالیت خط یک مترو نظرات کارشناسان میراث فرهنگی و یونسکو برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها