jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۵۶۴۸۹   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۲۱:۰۰

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به بررسی لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی گفت: در این قانون بدهکاران ممنوع‌الخروج می‌شوند.

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با مهر افزود: این هفته ماده 28 لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مورد بررسی قرار گرفت که اگر این قانون تصویب شود بدهکاران با درخواست طلبکاران ممنوع‌الخروج می‌شوند. همچنین درخصوص پرونده‌های مالی شاکی می‌تواند علاوه بر اصل پول، خسارت تاخیر در پرداخت و کاهش ارزش پول را نیز مطالبه کند.

وی ادامه داد: در موضوع مهریه و دیه اصل بر ناتوانی محکومان است به همین علت آنها به زندان منتقل نشده و بدهی قسط‌بندی می‌شود. در مقابل برای این افراد محرومیت‌های اجتماعی مانند ممنوعیت خروج از کشور، ممنوعیت ثبت شرکت و ممنوعیت عضویت در مدیرعاملی شرکت در نظر گرفته می‌شود.

به گفته ابوترابی، محکومان مالی مانند چک یا تجارت، به زندان منتقل می‌شوند تا اعسارشان ثابت و آزاد شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر