jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۹۸۸۴   ۲۵ اسفند ۱۳۹۱  |  ۲۰:۳۴

فرمانده پلیس‌راه کشور از آغاز فعالیت گشت‌های ویژه پلیس‌راه خبر داد و افزود: این گشت‌ها در نخستین روز فعالیت خود بیش از 200 دستگاه خودروی رانندگان حادثه‌آفرین را روانه پارکینگ‌ها کرده و بیش از 60 جلد گواهینامه این افراد را ضبط کردند.

محمدرضا مهماندار به ایسنا گفت: این گشت‌ها که در مرحله اول در جاده‌های استان‌های مسافرپذیر مستقر می‌شوند، با تخلفات رانندگان پرخطر برخورد کرده و براساس اختیارات ویژه‌ای که در اختیار آنها قرار گرفته است می‌توانند ضمن توقیف خودروی این دسته از رانندگان نسبت به تشکیل پرونده قضایی برای این افراد و معرفی آنها به مراجع قضایی نیز اقدام کنند.

فرمانده پلیس‌راه کشور ادامه داد: شناسایی و برخورد با رانندگان پرخطر که دارای نمره منفی به حد نصاب رسیده هستند، شناسایی و برخورد با رانندگانی که خودروهای آنها بیش از یک میلیون تومان بدهی جریمه دارند و برابر قانون خودروی آنها باید توقیف شود، برخورد با رانندگان دارای تخلفات حادثه‌ساز که دو تخلف حادثه‌ساز همزمان دارند، اجرای طرح‌های ویژه کنترل رانندگان بخش حمل و نقل عمومی مسافر و بار، برخورد با پلاک مخدوشی‌ها و هرگونه دستکاری پلاک، گواهینامه‌های جعلی و مواردی که در بخش راهنمایی و رانندگی جرم تلقی می‌شود و برخورد با رانندگانی که نظم ترافیک را برهم زده و از شانه خاکی برای تردد استفاده می‌کنند از جمله وظایف اصلی گشت‌های ویژه پلیس‌راه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر