jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۵۴۹۷۹۳   ۲۵ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۶:۴۲

هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی روبوکاپ آزاد ایران و پنجمین سمپوزیوم بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی در فروردین ماه سال 92 برگزار خواهد شد.

آغاز رقابت‌های رباتیک در فروردین ماه 92

 از 16 تا 18 فروردین ماه 1392 در نمایشگاه بین‌المللی تهران هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی روبوکاپ آزاد ایران و پنجمین سمپوزیوم بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی برگزار خواهد شد.

در این دوره از مسابقات 950 تیم ثبت نام کردند که از این تعداد 650 تیم پذیرفته شدند. از این تعداد 36 تیم از کشورهای آلمان، ایتالیا، آمریکا، هلند، ترکیه، ژاپن، جمهوری چک، یونان، مکزیک، چین، هند و پاکستان برای حضور در مسابقات ثبت نام کردند.

در بخش سمپوزیوم بین المللی هوش مصنوعی نیز 170 مقاله پذیرش شده است که رشد 400 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

در این دوره تیم‌هایی از موسسه تکنولوژی چوانگ چین، PORTO پرتغال، تگزاس آستین امریکا و میامی امریکا،  CIT3D از موسسه تکنولوژی چوانگ چو چین، هامبولت برلین آلمان و آمستردام هلند با تیم‎‌هایی از دانشگاه‌های امیرکبیر، علم و صنعت، خواجه نصیر، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، شاهد و دانشگاه‌های آزاد اسلامی تهران مرکز، قزوین، خوراسگان اصفهان و علوم تحقیقات تهران به رقابت می‌پردازند. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو