jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۴۷۸۱۳   ۱۷ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۳:۱۲

جمهوری لتونی از اول سال 2014 میلادی واحد پول یورو را در کشور خود معرفی و رایج خواهد کرد. کمیسیون اروپا در بروکسل قبلا با درخواست لتونی در این زمینه موافقت کرده است.

لتونی به منطقه پولی یورو می پیوندد

به گزارش جام جم انلاین به نقل از یورونیوز، گونترام ولف کارشناس از موسسه براگل می گوید: لتونی پیشرفت قابل توجهی در زمینه تطبیق خود با شرایط و مقررات مربوط به یک اقتصاد رقابتی داشته و پیچ های دشوار این راه را طی کرده است. بنابراین فکر می کنم فرصت خوبی فراهم شده تا امسال از کمیسیون اروپا رای مثبتی در این زمینه دریافت کند.

به این ترتیب لتونی به عنوان هیجدهمین کشور منطقه پولی یورو شناخته خواهد شد.

گونترام ولف معتقد است:فکر می کنم این نشانه خوبی است مبنی بر اینکه کشورهایی هستند که هنوز علاقمندند با وجود مشکلات مربوط به منطقه پولی یورو به این منطقه بپیوندند. من این را خبری مثبت ارزیابی می کنم.

جمهوری لتونی که از سال 2004 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا درآمده، در سال های 2008 و 2009 درگیر بحران اقتصادی شد و برای توسعه اقتصاد خود از کمک های اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول برخوردار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر