jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۴۷۷۹۴   ۱۷ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۱:۴۴

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در تفسیر سخنان مقامات اسرائیلی در مورد لزوم مداخله نظامی در مناقشه سوریه، راه حل سیاسی را تنها راه برای توقف خشونت‌ها در این کشور نامیده و سناریوی نظامی را فاجعه آمیز خواند.

راه حل  مناقشه سوریه نظامی نیست

به گزارش «نووستی»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که راه حل سیاسی و دیپلماتیک برای مناقشه داخلی در سوریه، تنها راه ممکن برای توقف خونریزی‌ها در منطقه است.

لوکاشوویچ در پاسخ به درخواست خبرنگاران برای تفسیر سخنان مقامات اسرائیلی در مورد امکان دخالت خارجی در مناقشه سوریه، تاکید کرد که چنین اظهارات علنی بسیار خطرناک است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اسرائیل پیش از این گفته بود که در صورت سقوط رژیم بشار اسد این خطر وجود دارد که سلاح‌های شیمیایی انبار شده در سوریه به دست گروه‌های تروریستی بیفتد. مقامات تل آویو بارها خواستار دخالت نظامی در مناقشه سوریه به منظور کنترل اوضاع و حفاظت از تسلیحات شیمیایی، موشک‌های دوربرد و سامانه‌های دفاع ضد هوایی در این کشور شده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: خوشبختانه اکنون دیگر در جامعه جهانی این درک وجود دارد که راه نظامی برای حل مناقشه سوریه وجود ندارد.

لوکاشوویچ تاکید کرد که تلاش برای تحقق سناریوی نظامی حل مناقشه در سوریه ممکن است منجر به فاجعه تاسف باری در منطقه شود. افرادی که چنین سخنانی را بیان می‌کنند، باید متوجه مسئولیت سنگینی که در قبال بیان علنی چنین مسائلی برعهده می‌گیرند، باشند.

به گفته این دیپلمات بلندپایه، روسیه روی این مسئله اصرار دارد که راه حل سیاسی تنها امکان توقف خونریزی‌ها در سوریه است و مقامات مسکو همه تلاش خود را بکار خواهند بست تا توافقات صور گرفته در نشست «گروه اقدام» در مورد سوریه در سال گذشته تحقق پیدا کند.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر