jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۵۴۷۴۱۹   ۱۶ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۱:۰۰

سریال فینال بسکتبال از فردا آغاز می شود

حال و هوای جنوب با فینال تکراری

مهمت بچیروویچ شایعاتی را که پیرامونش وجود دارد را رد می کند و می گوید هر گز فدراسیون بسکتبال به دنبال این نبوده که مربیان ملی در دیدار پایانی لیگ برتر با هم رو در رو شوند.

حال و هوای جنوب با فینال تکراری

بعد از شکست فولادماهان برابر مهرام و برتری 3 از 5 مسابقه تیم پتروشیمی بندرامام برابر شهرداری گرگان ، فینال رقابت های سال گذشته لیگ برتر بسکتبال دوباره تکرار شد.پتروشیمی بندرامام تصمیم گرفت دو بازی اول را در فینال با مهرام در خانه برگزار کند.این بازی ها از فردا آغاز می شود و مهرام بسوی جنوب در حالی حرکت کرده است که پیش از این یکی از مدعیان قهرمانی را حذف کرد. مهرام با تجربه پنج سال قهرمانی پی در پی ، سریال بازی های برترین 3 از 5 را با نایب قهرمان فصل پیش آغاز می کند.بازی اول و دوم فردا و پس فردا برگزار می شود و روز دوشنبه مهرام در تهران میزبان تیم جنوبی است.در صورت نیاز بازی چهارم روز سه شنبه هفته آینده برگزار می شود.

مهرامی ها راه دشوارتری را تا رسیدن به بازی پایانی لیگ برتر بسکتبال طی کردند.اگر چه آنها 3 بر صفر برابر فولادماهان که یکی از اصلی ترین حریفان آنها برای رسیدن به فینال بودند ، بازی نیمه نهایی را بردند اما این سری بازی ها برای مدافع قهرمانی سختی های زیادی داشت.مهرام حالا با عبور از آن بازی های سخت اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده است.آنها بازیکنان نیمکت نشین را در شرایط بهتری می بینند.بازیکنانی مثل فرید اصلانی ، سجاد مشایخی و امیر صدیقی را.فرید اصلانی در بازی سوم مهرام با فولادماهان ذخیره ای مطمئن تر از بازی های قبل برای مهدی کامرانی نشان داد.او در بازی سازی و توپ رسانی در دقایق حساس مسابقه نقش ویژه ای داشت.بنابراین در بازی های فینال با پتروشیمی بندرامام می تواند کمک حال تیمش در پست های بیرونی باشد.جایی که نقطه قوت تیم جنوبی با حضور سانی بچیروویچ و حامد آفاق در آنجاست.

پتروشیمی بندرامام در 3 بازی آسان شهرداری گرگان را از پیش روی برداشت تیمی که تا همین مرحله نیز شگفتی ساز بوده و قرار گرفتن در جمع چهار تیم در ابتدای فصل یک آرزوی محال برای شمالی ها بود.پتروشیمی بندرامام در روزهای سخت مهرام و روزهای آسان خودش به دنبال یک هدف بود؛ ترمیم نقاط آسیب پذیر تیم و هماهنگی جابر ابراهیم با سایرنفرات.بازیکنی که در این مرحله به جمع تیم جنوبی پیوست قاعدتا مترصد فرصتی بود تا با اعضای تیم بیشتر هماهنگ شود.پتروشیمی بندرامام در بازی های پیش از بازی پایانی در کارهای تهاجمی بسیار موفق عمل کرده است.مهران حاتمی سرمربی این تیم می گوید تیمش بازیکنان ایرانی و خارجی خوبی دارد که می توانند نتیجه را به سود پتروشیمی بندرامام رقم بزنند.

حاتمی درباره انتخاب دو بازی اول در زمین پتروشیمی بندرامام می گوید: ما این تصمیم را پیش از این گرفتیم و خواستیم دو بازی اول را با مهرام در خانه برگزار کنیم.قطعا امتیاز میزبانی به ما کمک می کند تا با برتری برابر حریف شرایط روحی خود را بالاتر ببریم.در بازی های خانگی تماشاگران از تیم خودشان حمایت می کنند و امیدواریم نتیجه خوبی بگیریم.

مهمت بچیروویچ شایعاتی را که پیرامونش وجود دارد را رد می کند و می گوید هر گز فدراسیون بسکتبال به دنبال این نبوده که مربیان ملی در دیدار پایانی لیگ برتر با هم رو در رو شوند.به اعتقاد سرمربی مهرام بازی های سه گانه با فولادماهان ارزش های مهرام را برای رسیدن به فینال ثابت کرد چون آنها 3 بار پی در پی حریف خود را شکست دادند.

بازی مهرام – پتروشیمی بندرامام در کنار همه ویژگی هایی که دارد یک نکته مهم دیگر هم دارد و آن حضور بچیروویچ ها در دو تیم است.در یک سو بچیروویچ پدر و در سوی دیگر سانی بچیروویچ پسر سرمربی تیم ملی بسکتبال که بر جاذبه های این بازی ها اضافه می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر