jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۶۸۸۱   ۱۴ اسفند ۱۳۹۱  |  ۲۱:۲۳

حکم اعدام دو متجاوز به عنف و سه سارق مسلح که در دو پرونده جداگانه به مجازات مرگ محکوم شده بودند، از سوی قضات دیوان عالی کشور تائید شد.

به گزارش مهر، نخستین پرونده مربوط به دو پسر جوان است که با یک پیکان سفید، زنان و دختران را در غرب تهران و کرج سوار خودرو کرده و سپس مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند.

راز جنایت‌های سیاه دو پسر شیطان‌صفت اردیبهشت امسال همزمان با دستگیری آنها در جاده چالوس فاش شد. سی‌ویکم فروردین ماموران پلیس به سه سرنشین یک خودروی پیکان سفید در جاده چالوس ظنین شده و خودرو را متوقف کردند. ماموران در صندوق عقب خودرو با پیکر نیمه‌جان دختر جوانی روبه‌رو شده و بلافاصله وی را به بیمارستان منتقل و سه سرنشین پیکان را نیز دستگیر کردند.

دختر بیست و دو ساله پس از بهبود، در تحقیقات گفت: برای رفتن به خانه یکی از بستگانم سوار خودروی پیکان شدم. پس از طی مسافتی سرنشینان پیکان مرا کتک زده و با انتقال به محلی خلوت، مورد آزار و اذیت قرار دادند.

وقتی با سر و صدا از مردم کمک خواستم، آنها مرا در صندوق عقب خودرو زندانی کردند که بر اثر کمبود اکسیژن بی‌حال شدم. در ادامه تحقیقات از متهمان، آنها به ربودن چند زن و دختر جوان در غرب تهران اعتراف کردند.

در ادامه، پرونده سه پسر شیطان‌صفت برای محاکمه به شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد که قضات دادگاه دو متهم ردیف اول و دوم پرونده به نام هادی و حمید را به اعدام محکوم کردند. متهم ردیف سوم نیز به زندان محکوم شد. با اعتراض متهمان به حکم مجازات خود، پرونده‌شان برای رسیدگی به دیوان عالی کشور ارسال و حکم اعدام دو نفر از متهمان تائید شد.

سعید عمرانی، رئیس اداره دفتر دیوان عالی کشور از تائید حکم اعدام سه سارق مسلح خبر داد و گفت: اعضای این باند از سال 86 سرقت‌های مسلحانه خود را در تهران آغاز کرده‌اند که هر سه سارق دستگیر و از سوی دادسرا محارب شناخته شده و پرونده‌شان برای محاکمه به دادگاه انقلاب تهران فرستاده شد. قاضی دادگاه انقلاب نیز بعد از محاکمه، این سه عضو باند را به اعدام محکوم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر