jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۵۴۶۲۳۷   ۱۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۲:۰۰

خیلی ها به ادعای من خندیدند

جعفری پور: به همه تبریک می گفتند جز من!

مربی تیم ملی تنیس روی میز کشورمان گفت: زمانی که نوشاد می برد هیچ کس نگفت دستت درد نکند حالا همه مرا مقصر می دانند.

جعفری پور: به همه تبریک می گفتند جز من!

احمد جعفری پور اظهار داشت: سال گذشته وقتی نوشاد عالمیان رنکینگ زیر 200 داشت من در مصاحبه هایم اعلام کردم که با کمک فدراسیون و سایر مربیان و تلاش نوشاد، وی می تواند تا سال آینده به رنکینگ زیر 50 برسد در آن موقع خیلی ها به من خندیدند و فکر می کردند که بسیار بعید است اما امسال این اتفاق افتاد.
وی ادامه داد: من می دانم که اکنون بسیاری از خانواده تنیس روی میز سعی دارند بگویند نوشاد را آنها نوشاد کردند من ادعایی در این موضوع ندارم اما تا سال گذشته نوشاد مدالی در امیدها کسب نمی کرد تا اینکه در مسابقات کویت از 4 گیم سه گیم باخته بود، من به وی نکته ای را گفتم که تهاجمی بازی کن و از میز فاصله نگیر، وی هم عمل کرد و بازی را که عقب بود، برد البته لطف خدا و شایستگی ، تاکتیک پذیری نوشاد هم بود نوشاد پس از کسب مدال طلا اعتماد به نفس بالایی به دست آورد و فدراسیون جهانی هم از وی و من تعریف کرد پس از کویت بود که موفقیت های عالمیان شروع شد پس از آن کره جنوبی سوم شد و در آلمان قهرمان شد، در لهستان سوم و همین طور ادامه داشت تا به مسابقات مهم فینال تورهای جهانی رسید و از 8 نفر برتر دنیا دوم شد و افتخاری تاریخی کسب کرد،‌این موفقیت ها هیچ کدام شانسی و اتفاقی نبود، حتی کاپ آسیا برای اولین بار توانست به چهارمی برسد که بهترین نتیجه در طول تاریخ بود.
جعفر پور با دلخوری به باشگاه خبرنگاران گفت: زمانی که این اتفاق ها افتاد کسی فکر نکرد که حتی من ممکن است ده درصد در برد تاثیر داشته باشم، یک نفر نگفت دستت درد نکند همه با خاله و عمه تبریک گفتند به جز مربی، اما در مسابقه تور جهانی قطر که نوشاد نتوانست نتیجه بگیرد خبرنگارها و حتی پدر و مادرش و بسیاری دیگر باخت را از چشم من دیدند مربی تیم ملی تنیس روی میز به مصاحبه ای از رحمت عالمیان در یکی از خبرگزاری ها اشاره کرد و از وی گله کرد: پدر نوشاد مصاحبه ای را انجام داده و من به خود نوشاد هم نشان دادم و در آن بیان کرده بود جعفری پور در سطح جهانی نیست، من از این موضوع دلخور شدم که چرا وقتی نوشاد می برد، خود بازیکن تلاش کرده بود اکنون که شکست خورده، مربی مقصر شده است؟

وی درباره رقابت های تور جهانی قطر توضیح داد: این مسابقات سطح بسیار بالایی داشت و عالمیان به دلیل سید بالای خود از مرحله حذفی و بدون آمادگی با شرایط مسابقه وارد زمین شد حریف دانمارکی هم قدرتمند بود نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که قبل از مسابقات قطر تبلیغات گسترده ای در رسانه ها شد و همه می گفتند نوشاد شگفتی آفرین می شود در حالی که این توقع بالا، باعث می شود بازیکن استرس بگیرد و نتواند آنگونه که باید عمل کند به علاوه اینکه عالمیان بد هم نباخت و با نتیجه نزدیک 4 بر3 بازی را واگذار کرد.

** کدام یک از کشور های عربی که مربی خارجی آورده اند ، موفق هستند؟

مربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: برخی ها انتظار دارند فدراسیون مربی خارجی برای تیم ملی بیاورد اما پرسش من از آنها این است که کدام یک از کشورهای عربی که مربی خارجی دارند موفق هستند؟ به نظر من مربیان خوب ایران کمتر از مربیان خارجی نیستند چرا که تمرینات یکسان است.

بازیکنان هم اعتماد دارند که نیاز کنونی آنها مربی خارجی نیست بلکه حریف تمرینی خارجی قوی است برخی می گویند پول بهانه است اما حقیقت این است که بدون پول نمی توان موفق شد من از وزارت ورزش درخواست می کنم که به فدراسیون ما بوجه بدهد که اگر این اتفاق نیفتد ما نمی توانیم موفق شویم، نمی توان با امکانات ضعیف در سطح جهانی انتظار موفقیت داشت برای مطرح شدن در سطح جهانی ما به امکانات نیاز داریم امکانات هم باید در سطح جهانی باشد و همه اینها مرتبط به فدراسیون نیست بلکه وزارت ورزش هم باید کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون نوشاد عالمیان به حدی رسیده است که نمی تواند با این امکانات ابتدایی ادامه دهد باید شرایطش بهتر شود و امکان تمرین با حریفان تمرین خوب و سایر ابزارها برایش فراهم شود اگر این شرایط درست نشود نوشاد دوباره به رنکینگ بالایش برخواهد گشت عالمیان باید برای بازی در لیگ های خارجی آماده شود.

جعفری پور به فدراسیون تنیس روی میز درخواستی را مطرح کرد و گفت: من خواهشم از فدراسیون این است که برای چند تورنمنت هم که شده مربی خارجی بیاورند تا نتیجه ای آنها می گیرند را هم ببینیم.

مربی تیم ملی تنیس روی میز پیشنهاد داد: پیشنهاد من این است که فدراسیون بازیکن خارجی بیاورد با آنها قرارداد بسته و به باشگاه ها بفروشد با این کار باشگاه ها رونق پیدا می کنند انگیزه ها بالا می روند در تمرینات تیم ملی هم این بازیکن به عنوان حریف تمرینی همراه پینگ پنگ بازان ایران باشند و در نتیجه تنیس روی میز ایران پیشرفت خواهد کرد، دیگر اینکه نوشاد عالمیان باید خود را برای لیگ های خارجی آماده کند در آن لیگ ها هر هفته مجبور است که مسابقات حساسی را شرکت کند و این بسیار به وی کمک خواهد کرد.

**باشگاه ها باید بازیکن سازی کنند

احمد جعفری پور گفت: فدراسیون هایی موفق هستند که بازیکنان آن در باشگاه ها تمرینات منظم داشته باشند، باشگاه ها باید بازیکن سازی کنند برای جذب بهترین مربی رقابت کرده تا لیگ پویا داشته باشند مربیان باشگاه ها هم باید به تیم ملی کمک کنند و بازیکنات آماده تحویل دهند تا پولی که دریافت می کنند حلال باشد.

وی ادامه داد: در تنیس روی میز ما بازیکنانی را از باشگاه ها تحویل گرفتیم و در اردو آمدند که با مشکل اضافه وزن و ازدیاد توده چربی روبرو بودند و آماده نبودند متأسفانه تمرینات در تیم ها مسابقه بسنده کرده و غیر آن دیگر تمرین نمی کنند اکنون تیم قهرمان لیگ و بهترین تیم حال حاضر ایران چند جلسه با بازیکنانش تمرین مرتب داشته است؟

همه اینها مشکلات تنیس روی میز ایران هستند.
 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر