jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۵۵۷۵   ۱۱ اسفند ۱۳۹۱  |  ۲۰:۵۶

2 متهم فراری با جعل سند زمین مرد شهریاری و فروش آن به 9 نفر، صدها میلیون‌ تومان به جیب زدند

کلاهبردارها فروشنده زمین اجیر می‌کردند

دو مرد که سند یک قطعه زمین 1650 متری در شهریار را جعل و آن را به 9 قطعه تبدیل کرده و با اجیر کردن یک مرد معتاد و یک زن فقیر و معرفی آنها به عنوان مالکان اصلی زمین‌ها، صدها میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند، تحت تعقیب قرار گرفتند و دو همدست آنها دستگیر شدند.

به گزارش جام‌جم، چندی پیش مردی با حضور در شعبه هشتم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهریار از یک زن و مرد به اتهام جعل سند قطعه زمین 1650 متری وی و تفکیک آن به 9 قطعه زمین و کلاهبرداری از طریق فروش این قطعات شکایت کرد. شاکی گفت: تصمیم داشتم یک قطعه زمین 1650 متری‌ام را که در جنوب شهریار قرار داشت، بفروشم. اما متوجه شدم کل زمین به 9 قطعه تقسیم و بدون اطلاع من، به افراد مختلفی فروخته شده؛ به طوری که تعدادی از مالکان آن در حال احداث ساختمان بودند.

وی اضافه کرد: وقتی سند اصلی را به آنها نشان دادم و خود را مالک اصلی زمین‌ها معرفی کردم، آنها گفتند زمین را از یک زن و مرد که خود را صاحبان زمین‌ها معرفی می‌کردند، با پرداخت 30 تا صد میلیون تومان خریده‌اند.

در پی این شکایت، پرونده در اختیار مرکز پلیس شهریار قرار گرفت و تحقیقات در این رابطه آغاز و معلوم شد سند زمین‌ها جعل و فروخته شده است.

خریداران در دام زن و مرد شیاد

با اطلاعات به دست آمده و تحقیق از خریداران زمین‌های شاکی، چهره‌نگاری رایا‌نه‌ای از دو متهم فراری انجام و جستجوی پلیس برای دستگیری آنها آغاز شد. در ادامه جستجوها، هفته گذشته ماموران انتظامی هنگام گشتزنی در شهریار، مرد معتادی را که در حال جمع‌آوری ضایعات بود و شباهت بسیاری به متهم کلاهبردار داشت، مشاهده و وی را دستگیر کردند.

متهم به پلیس آگاهی منتقل شد و تعدادی از خریداران زمین در مواجهه حضوری با وی، او را شناسایی و عنوان کردند وی خود را فروشنده زمین‌ها معرفی و میلیون‌ها تومان از آنها کلاهبرداری کرده است.

اعتراف مرد معتاد به ایفای نقش فروشنده زمین

متهم وقتی راز کلاهبرداری‌هایش فاش شد، گفت: معتاد هستم و در زمینه جمع‌آوری و فروش ضایعات فعالیت دارم. یک روز مشغول جمع‌آوری ضایعات بودم که دو مرد به سراغم آمدند و با ادعای این که قطعه زمینی به عنوان ارث نصیبشان شده، اما به دلیل نبود یکی از وراث نمی‌توانند زمین را بفروشند؛ از من خواستند نقش آن وارث را بازی کنم و سند زمین را به نام من ثبت کنند تا با تفکیک قطعات، براحتی آن را بفروشند.

وی افزود: آنها در قبال این کار به من سه میلیون تومان دادند. من هم همراهشان به چند دفترخانه رفتم و با معرفی خود به عنوان مالک، زمین‌های فروخته شده را به نام خریداران جدید ثبت کردم.

به این ترتیب مرد معتاد با دستور قضایی بازداشت و روانه زندان شد. این در حالی بود که جستجوی پلیس برای دستگیری زن شیاد و دو کلاهبردار اصلی ادامه داشت تا این‌که دو روز پیش هویت زن متهم نیز شناسایی و وی در خانه‌اش در یکی از محله‌های جنوبی شهریار دستگیر شد.

اعتراف زن فقیر به همدستی با جاعلان کلاهبردار

این زن نیز با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی اعتراف کرد به دلیل مشکل مالی، درصدد گرفتن وام بوده تا این‌که هنگام مراجعه به بانکی، با دو مرد آشنا شده که آنها از او خواسته‌اند به جای خواهر بیمارشان به دفترخانه‌ بیاید و سند زمین‌هایش را که به افرادی فروخته‌اند، امضا کند. آنها در قبال این کار ابتدا دو میلیون تومان به وی پرداخت و عنوان کرده‌اند بعد از چند ماه نیز سه میلیون تومان دیگر به او می‌دهند.

این زن نیز وسوسه شده و با دو مرد شیاد همدستی کرده تا آنها بتوانند زمین‌های شاکی را بفروشند و صدها میلیون تومان کلاهبرداری کنند.

بنابراین گزارش، در پی اعتراف این متهم، برای او نیز قرار قانونی صادر شد. جستجوی گسترده پلیس برای دستگیری دو مرد جاعل کلاهبردار ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر