jamejamsara
سرا کد خبر: ۵۴۳۱۷۲   ۰۹ اسفند ۱۳۹۱  |  ۰۹:۵۰

همسرم اصلا به من توجه ندارد، علایق مرا مسخره میکند و بسادگی از کنار چیزهایی که من دوست دارم میگذرد. احساس میکنم من برای او مهم نیستم، هر وقت میخواهد برای من هدیه‌ای بخرد، چیزی انتخاب میکند که خودش دوست دارد نه آنچه من دوست دارم. حتی ابراز علاقه او هم، به روشی است که من نمی‌پسندم.

بعد از ازدواج بعضی از ما فکر می کنیم ، همسرمان باید ذهن خوانی بلد باشد و خیلی از حرف ها ، علایق ، دوست داشتن ها و نیازهای ما را از چشمانمان بخواند ! تعجب نکنید ، این جمله برای طنز و شوخی نبود بلکه واقعیتی است که اگر با دقت به زندگی خودتان نگاه کنید ، آنرا می بینید.

خانم ها و آقایان تفاوت های اساسی در فیزیولوژی ، استعداد ، توانایی در حیطه های مختلف ،مسائل روحی و عاطفی و خلاصه در بسیاری از جنبه های زندگی دارند. این تفاوت ها از همان ماه های اول تولد آشکار می شود و در دوران بلوغ پر رنگ تر شده و همیشه همراه آنهاست. تفاوت هایی که دلیل بر برتری هیچ کدام نیست اما گاهی مساله ساز می شود.

آن هم زمانی است که هر کدام از زوجین بخواهد دنیای خودش را داشته باشد و سعی در شناخت دنیای دیگری نکند و بگذارد دنیای همسرش ناشناخته باقی بماند.

هیچ کس از بدو تولد نمی داند که روان شناسی جنس مخالفش چگونه است.آنها که زوج های موفقی هستند و با یکدیگر نزدیک می شوند یک خصوصیت بارز دارند و آن هم بیان چیزهایی است که می خواهند ، می اندیشند و در یک کلام گفتگوی اساسی در حیطه ی نیازهاست.البته مثل همیشه پیشنهاد ما به شما این است که این کار باید با ظرافت انجام شود وگرنه نتیجه اش معکوس خواهد بود.

اگر دوست دارید همسرتان روزهای خاص مثل سالگرد ازدواج را به یاد داشته باشد ، اگر دوست دارید گاهی از او هدیه رمانتیک مثل یک دسته گل دریافت کنید ، اگر دوست دارید گاهی پیامکی عاشقانه برای تان بزند ، اگر دوست دارید ، اگر دوست دارید ،اگر دوست دارید....همه انها را باید بیان کنید در غیر این صورت همسر شما نمی داند باید چه رفتاری در مقابل تان داشته باشد. به او حق بدهید . او مثل دوستان همجنس تان نیست که خواسته های مشترکی داشته باشید .باید دنیای تان را برای همسرتان تعریف کنید .

توقع اینکه او از همان ابتدا بداند در مقابل شما چگونه رفتار کند ، غیر معقول است .ممکن است بگویید بعد از 10 سال زندگی مشترک که باید بداند! بله درست است اما در صورتی که شما در این 10 سال برای کشف دنیای ناشناخته خود ، به او کمک کرده باشید .

یک نکته را فراموش نکنید :وقتی دنیای خودتان را برای همسرتان شرح می دهید و خواسته های تان را با زبان مناسب بیان می کنید ، کمک می کنید تا او هم خودش را برای تان بدون هیچ سانسوری ، اکران کند . اگر این اتفاق بیافتد یعنی توانسته اید اعتماد او را جلب کنید و به دنیایش قدم بگذارید. این مرحله بسیار مهم است . با کمال دقت ، به او توجه کنید ، او را بفهمید و از شناخت احساسات او لذت ببرید. اگر چنین اتفاقی در زندگی تان بیافتد ، تفاوت های تان نه دلیلی برای دور شدن که بهانه ای برای با هم ماندن می شود.

ندا داوودی / جام جم

برچسب ها: همسر
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر