jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۵۴۰۴۸۷ ۲۵ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۴:۴۵

ناراحتی شدید قهرمان جهان از حذف کشتی از المپیک؛

سوریان: کشورهای صاحب کشتی متحد شوند

جام جم / طبیعی است که قهرمان کشتی فرنگی المپیک لندن از حذف قطعی این رشته از المپیک بسیار ناراحت باشد. البته حمید سوریان تا زمان آغاز المپیک 2020 که کشتی دیگر جایی در آن ندارد از کشتی خداحافظی کرده است اما به هر صورت حذف پر مدال ترین رشته ورزشی ایران در المپیک برای او قابل هضم نیست.

سوریان: کشورهای صاحب کشتی متحد شوند


او معتقد است کشتی یکی از رشته‌هایی است که اعتبار بازی‌های المپیک به آن بستگی دارد و حذف آن از چرخه بازی‌ها ناممکن است.
بهترین فرنگی‌کار تاریخ ورزش ایران در گفت‌وگوی با ایسنا اظهار کرد: تصمیمی که دیروز هیات اجرایی کمیته‌ بین‌المللی المپیک گرفته بسیار تعجب آور بود، چرا که کشتی یکی از رشته‌هایی است که اعتبار المپیک به آن بستگی دارد. اگر به تاریخ کشتی نگاه کنیم می بینیم که کشتی گرفتن از جمله اولین کارهایی بوده که بشر انجام داده و از بازی‌های المپیک باستان نیز در چرخه بازی‌ها حضور داشته است. حالا این که اعضای هیات اجرایی کمیته‌ بین‌المللی تصمیم گرفتند تا حضور کشتی در بازی‌های 2020 را در معرض رای مجمع عمومی قرار دادند نکته مهمی است که باید بیشتر به پشت پرده‌های این تصمیم دقت کنیم.

وی ادامه داد: تا آنجا که من در جریان بودم، قرار بود تکواندو یا رشته پنجگانه مدرن از چرخه بازی‌ها کنار گذاشته شوند. از طرفی ووشو یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های حضور در المپیک بود که به شدت از سوی چینی‌ها حمایت می‌شود. من به شخصه اعتقاد دارم اگر تکواندو یا پنجگانه مدرن را در معرض انتخاب مجمع عمومی قرار می‌دادند شاید عرصه را به ووشو واگذار می‌کردند و این رشته وارد المپیک می‌شدند. اما من احساس می‌کنم که کمیته‌ بین‌المللی المپیک تصمیم داشته هم به کشتی شوکی وارد کند که کمی خودش را جمع کند و هم از حذف پنجگانه مدرن و تکواندو جلوگیری کند.

قهرمان المپیک لندن تصریح کرد: شما ببنید اکنون 180 کشور عضو فیلا هستند. من فکر می‌کنم که کشتی در المپیک باقی می ماند و در صورت ایجاد شرایطی غیر از این باید به این موضوع تاسف خورد.

حمید سوریان در پایان گفت: امیدوارم مسئولان کمیته‌ ملی المپیک ایران در کنار کشورهای صاحب کشتی به صورت متحد کاری را انجام دهند که کشتی در بازی‌های المپیک باقی بماند. چرا که با حذف آن ورزش ایران در عرصه بین‌المللی نیز لطمه می خورد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر