Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۴۰۰۳۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۱:۰۰

رئیس کمیته ویژه مزد استان تهران از پیش بینی سبد ویژه شب عید برای 10 درصد کارگران خبر داد و گفت: با افزایش یکباره قیمت انواع کالا در بازار، احتمال قطع اینگونه حمایت‌ها وجود دارد.

ارائه سبد ویژه شب عید به 10 درصد کارگران

"علی اکبر عیوضی" با اشاره به اینکه انجام هرگونه کمک جانبی و حمایت ویژه از سوی کارفرمایان نسبت به نیروهای شاغل در بنگاه ها و واحدهای تولیدی کشور، یک تکلیف قانونی برای کارفرما محسوب نمی شود، گفت: با این حال، 10 درصد کارفرمایان خوش انصاف اینگونه برنامه ها را اجرایی می کنند.

رئیس کمیته ویژه مزد استان تهران اظهار داشت: برخی کارفرمایان و بنگاه های تولیدی کشور برای ایجاد انگیزه و کمک به پرسنل خود، سبد معیشت ارائه می دهند.

عیوضی خاطر نشان کرد: اگر از سوی کارفرمایان اینگونه حمایت ها به ویژه در ایام پایانی سال برای نیروها در نظر گرفته شود، قطعا منافع آن در بهبود بهره وری نیروی کار و افزایش تولید به بنگاه بازخواهد گشت.

این مقام مسئول کارگری ادامه داد: با این حال برخی از بنگاه ها و واحدهای تولیدی کشور که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند و یا اینکه کارفرمایان تنها به منافع خود فکر می کنند، از انجام اینگونه برنامه های حمایتی خودداری می کنند.

وی تصریح کرد: حمایت‌هایی که به صورت سبد ویژه به کارگران واگذار می شود، معمولا مجموعه ای از تولیدات خود شرکتها و یا کالاهای پرمصرف خانوار مانند گوشت، مرغ، برنج و روغن است.

عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: 90 درصد کارفرمایان از طرح چنین موضوعاتی در بنگاه ها خودداری می کنند در حالی که ممکن است بخش قابل توجهی از کارفرمایان امکان پیش بینی چنین کمک هایی را داشته باشند.

به گفته عیوضی، متاسفانه به دلیل افزایش یکباره قیمتها در بازار و افزایش هزینه تامین سبد ویژه شب عید؛ بخشی از کارفرمایانی که در سالهای گذشته در این زمینه برنامه ریزی می کردند، در سال جاری این طرح حمایتی را متوقف کنند.

وی عدم توان دولت در کنترل بازار و رشد چشمگیر قیمتها را باعث انصراف بخشی از کارفرمایان برای تامین هزینه ارائه سبد ویژه شب عید کارگران، اعلام کرد.(مهر)

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر