jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۳۴۶۰۳   ۱۶ آذر ۱۳۹۱  |  ۱۳:۱۵

ارقام منتشر شده توسط کمیسیون اروپا، از هر پنج جوان اروپایی یک نفر بیکار است.در اسپانیا و یونان وضعیت وخیم تر بوده و از هر دو نفر، یک جوان بدون شغل اعلام شده است.

جوانان، قربانیان بحران اقتصادی اروپا

به گزارش روز پنجشنبه جام جم آنلاین به نقل از یورونیوز، در مقابل رشد بیکاری و حاشیه نشین شدن جوانان در جامعه، اروپا ضعیف و سردرگم بنظر می رسد.

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه پیشنهادهای جدیدی را برای مبارزه علیه بیکاری به اعضایش ارائه کرد. یکی از آنها پویاتر کردن بازار کار در اروپاست.

لاسلو آندور، کمیسر اروپایی در امور اجتماعی و کار می گوید: “کارایی نخستین جستجوگر شغل اروپایی بیشتر خواهد شد. این موتور جستجو فرصتهای موجود یادگیری و کارآموزی را نیز برای جوانان نمایش خواهد داد. کمیسیون اروپا در نظر دارد امکانات بیشتری به جوانان اروپایی جهت کار و تحصیل در کشورهای دیگر اتحادیه ارائه دهد. این امر احتمال یافتن فرصت شغلی برای آنها را به حداکثر می رساند.”

نرخ بیکاری بین جوانان ۱۵ تا ۲۵ سال در پرتغال، اسپانیا، ایتالیا و یونان از مرز ۳۵ درصد می گذرد. این رقم در یازده کشور اروپایی از جمله فرانسه دومین اقتصاد منطقه یورو بین ۲۵ تا ۳۵ درصد است.

نرخ بیکاری جوانان در هشت کشور بخصوص بریتانیا، فنلاند و سوئد بین ۱۵ تا ۲۵ درصد تخمین زده شده است.

در این میان، تنها چهار کشور از ۲۷ کشور اتحادیه اروپا نرخ بیکاری جوانانشان پایین تر از رقم پانزده درصد قرار می گیرد. آلمان، اتریش، دانمارک و هلند از جمله این کشورها هستند.

برای مبارزه با آمار و ارقام غیر قابل تحمل بیکاری جوانان در اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپا به ۲۷ کشور عضو، طرحی را تحت عنوان “تضمینی برای جوانان” پیشنهاد کرده است. هدف اصلی این طرح، ارائه و پیشنهاد کار و یا کارآموزی تا چهار ماه پس از اتمام تحصیلات جوانان زیر ۲۶ سال است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر