رئیس سازمان خصوصی‌سازی آخرین وضع سهام عدالت را تشریح و زمان خرید و فروش این سهام را اعلام کرد.
کد خبر: ۵۲۸۸۲۸

محـمدرحیم احمدوند در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: حدود 45 میلیون نفر مشمول دریافت سهام عدالت هستند که از این میزان 41 میلیون و 767 هزار نفر اقدام به تکمیل فرم کردند و 40 میلیون و 514 هزار نفر سهامدار شده‌اند.

وی افزود: براساس مجوز سازمان خصوصی‌سازی باید به شش دهک، معادل 45 میلیون نفر سهام عدالت پرداخت می‌شد که از سال 85 تا 90، 45 میلیون فرم دریافت اطلاعات توزیع شد و تا آذرماه 91، 41 میلیون و 767 هزار نفر به تکمیل فرم اقدام کردند.

احمدوند با بیان این‌که مهلت ثبت‌نام نهایی از دارندگان دعوت‌نامه سهام عدالت در تعاونی‌های شهرستانی و استانی تا هفتم دی ماه تمدید شد، ادامه داد: به دارندگان دعوت‌‌نامه سهام عدالت تا هفتم دی ماه مهلت داده شد تا با مراجعه به تعاونی‌های استانی نسبت به ثبت‌نام نهایی خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مراحل نهایی تکمیل فرم سه میلیون مشمول دیگر در حال انجام است تا اقدامات واگذاری سهام عدالت به 45 میلیون نفر انجام شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد زمان خرید و فروش سهم عدالت گفت: طبق ماده ۱۰۰ قانون برنامه پنجم توسعه از سال ۸۷ به بعد توزیع سود بین دارندگان سهام عدالت ممنوع شد و سودهای دریافتی باید بابت اقساط به خزانه واریز می‌شد.

او اضافه کرد: به این ترتیب به اندازه اقساطی که واریز شده و با در نظر گرفتن تخفیف۵۰ درصدی دو دهک اول، سهام عدالت قابل خرید و فروش می‌شود البته ابتدا باید شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بازار سهام شوند.

او در مورد زمان ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به فرابورس گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی قرار است وارد فرابورس شوند به این ترتیب به محض ورود این شرکت‌ها به بازار سهام و متناسب با اقساط واریزی و در نظر گرفتن تخفیف‌ها، اقدام به آزادسازی سهام خواهیم کرد.

احمد‌وند در مورد ارزش سهام عدالت گفت: ارزش سهام عدالت که به نرخ اسمی هر برگ یک میلیون تومان به مردم واگذار شده بود، در حال حاضر به بیش از دو تا سه میلیون تومان رسیده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها