jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۱۸۴۴۷ ۰۷ آذر ۱۳۹۱  |  ۱۷:۴۶

رییس کارگروه سند راهبردی برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی از نهایی شدن این سند تا پایان پاییز امسال خبر داد.

حجت الاسلام علی معصومی امروز در نشست مطبوعاتی اظهار داشت:80 درصد کار تهیه سند راهبردی برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی انجام گرفته و در شورای عالی برنامه ریزی طرح شده که با پاسخگویی به سوالات وارده بر آن، نهایی خواهد شد.

وی به سابقه فعالیت گروه برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی از اواخر سال 1385 اشاره کرد و گفت: این گروه با شش کارگروه آغاز به کار کرد و بعد از یک دوره سه ساله، با چهار کمیته تخصصی و یک کارگروه سند راهبردی به کار خود ادامه داد.

به گفته معصومی، هم اکنون گروه برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی با چهار کمیته علوم اجتماعی و علوم انسانی، علوم قرآن و حدیث، علوم عقلی و فقه و حقوق فعالیت می کند.

وی درمورد حاصل فعالیت این کمیته ها توضیح داد: تاکنون این گروه، 120 برنامه درسی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، تهیه و تولید و یا بازنگری و اصلاح کرده است و 25 برنامه دیگر را در دست تهیه دارد.

عضو گروه برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی ادامه داد: از مجموع این برنامه ها، 10 مورد مربوط به مقطع کارشناسی، 54 برنامه در مقطع کارشناسی ارشد و 56 برنامه در مقطع دکتری بوده است.

معصومی خاطرنشان کرد: برنامه های در دست تهیه نیز برای هر دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت مشترک تعریف شده و تا پایان آذرماه امسال به شورای عالی برنامه ریزی تحویل خواهد شد.

وی هدایت فرآیند تاسیس و گسترش رشته های علوم انسانی در حوزه های علوم دینی و الهیات و معارف اسلامی در مراکز آموزش عالی کشور و ایجاد انسجام میان این مراکز را مهم ترین ماموریت کمیته برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی عنوان کرد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر