jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۱۸۴۴۷   ۰۷ آذر ۱۳۹۱  |  ۱۷:۴۶

رییس کارگروه سند راهبردی برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی از نهایی شدن این سند تا پایان پاییز امسال خبر داد.

حجت الاسلام علی معصومی امروز در نشست مطبوعاتی اظهار داشت:80 درصد کار تهیه سند راهبردی برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی انجام گرفته و در شورای عالی برنامه ریزی طرح شده که با پاسخگویی به سوالات وارده بر آن، نهایی خواهد شد.

وی به سابقه فعالیت گروه برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی از اواخر سال 1385 اشاره کرد و گفت: این گروه با شش کارگروه آغاز به کار کرد و بعد از یک دوره سه ساله، با چهار کمیته تخصصی و یک کارگروه سند راهبردی به کار خود ادامه داد.

به گفته معصومی، هم اکنون گروه برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی با چهار کمیته علوم اجتماعی و علوم انسانی، علوم قرآن و حدیث، علوم عقلی و فقه و حقوق فعالیت می کند.

وی درمورد حاصل فعالیت این کمیته ها توضیح داد: تاکنون این گروه، 120 برنامه درسی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، تهیه و تولید و یا بازنگری و اصلاح کرده است و 25 برنامه دیگر را در دست تهیه دارد.

عضو گروه برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی ادامه داد: از مجموع این برنامه ها، 10 مورد مربوط به مقطع کارشناسی، 54 برنامه در مقطع کارشناسی ارشد و 56 برنامه در مقطع دکتری بوده است.

معصومی خاطرنشان کرد: برنامه های در دست تهیه نیز برای هر دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت مشترک تعریف شده و تا پایان آذرماه امسال به شورای عالی برنامه ریزی تحویل خواهد شد.

وی هدایت فرآیند تاسیس و گسترش رشته های علوم انسانی در حوزه های علوم دینی و الهیات و معارف اسلامی در مراکز آموزش عالی کشور و ایجاد انسجام میان این مراکز را مهم ترین ماموریت کمیته برنامه ریزی و گسترش علوم حوزه ای - دانشگاهی عنوان کرد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر