jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۰۹۳۶۷   ۲۴ مهر ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۸

به گفته مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی، تمامی بیمه‌شدگانی که تا قبل از هفتم مرداد 1385 خدمت سربازی آنها به اتمام رسیده است و قبل از آغاز خدمت سربازی و بعد از آن بیمه‌پرداز تامین اجتماعی باشند، از خرید بیمه خدمت سربازی معاف می‌شوند.

محمدحسن زدا در گفت‌و گو با فارس درباره جزئیات نحوه خرید بیمه خدمت سربازی افزود: افرادی که بعد از سال 85 خدمت آنها به اتمام رسیده است مشمول این قانون نمی‌شوند و باید نسبت به خرید خدمت سربازی اقدام کنند.مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این‌که خرید قسطی بیمه سربازی به دلیل برخی مشکلات انجام نمی‌شود، توضیح داد: هر فردی که قبل از خدمت سربازی بیمه‌ شده تامین اجتماعی نبوده، می‌تواند پس از خدمت مدت زمان بیمه‌پردازی را خریداری کند.

زدا افزود: بیمه شدگان می‌توانند برای پذیرش مدت خدمت نظام وظیفه هر زمانی که تمایل دارند به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند، اما باید توجه داشته باشند هر چه برای این منظور دیرتر اقدام کنند به دلیل افزایش سطح دستمزدها مبنای کسر حق بیمه میزان مبلغی که باید پرداخت کنند، بیشتر خواهد شد.

به گفته وی، مبنای محاسبه مدت خدمت نظام وظیفه، مدت زمانی است که به عنوان دوره سربازی در کارت پایان خدمت افراد ثبت شده است.

فراخوان مشمولان متولد ۱۳۷۳ و قبل از آن

همه مشمولان متولد سال 73 و قبل از آن موظف هستند در سال ۹۱ وضع خدمتی خود را مشخص کنند تا براساس قانون و مقررات به خدمت اعزام یا از خدمت دوره ضرورت معاف شوند.به گزارش ایلنا، معاون احضار و اعزام سازمان نظام وظیفه اظهار کرد: هر فرد مذکر ایرانی از اول ماهی که طی آن به ۱۸ سال تمام می‌رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی بوده و باید در فرصت‌ مقرر برای تعیین تکلیف وضع خدمتی خود از طریق دفا‌تر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) اقدام کند.سرهنگ رحمان علیدوست افزود: تغییرات ایجاد شده در قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب آبان سال گذشته موجب شد همه متولدان ۷۳ و قبل از آن مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی شوند بنابراین این مشمولان موظفند در سال ۹۱ وضع خدمتی خود را مشخص کنند تا براساس قانون و مقررات به خدمت اعزام یا از خدمت دوره ضرورت معاف شوند.معاون احضار و اعزام این سازمان در خصوص مهلت معرفی مشمولان نیز توضیح داد: افرادی که قبل از سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) فارغ‌التحصیل شده، انصراف داده، ترک تحصیل نموده یا اخراج شده‌اند از اول ماهی که طی آن وارد سن مشمولیت می‌شوند ۶ ماه فرصت معرفی داشته و افرادی که بعد از سن مشمولیت، ترک تحصیل یا فارغ‌التحصیل می‌شوند، از زمان ترک تحصیل یا فراغت از تحصیل یک سال فرصت معرفی خواهند داشت.

سرهنگ علیدوست با بیان این‌که مشمولانی که معافیت موقت کفالت یا پزشکی دریافت داشته‌اند پس از انقضاء مدت اعتبار معافیت موقت خود حداکثر یک ماه فرصت تجدید رسیدگی خواهند داشت، تاکید کرد: حداقل ۱۵ روز قبل از پایان مهلت باید خود را از طریق دفا‌تر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) معرفی تا وارد دوره غیبت نشوند.

این مقام مسئول در خصوص رسیدگی به درخواست تمدید در موعد اعزام مشمولان تصریح کرد: صرفا موعد اعزام مشمولانی تمدید خواهد شد که به خاطر وجود پاره‌ای از مشکلات، شرایط اعزام به خدمت را نداشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر