jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۹۶۴   ۲۰ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۲

زندگی و آثار آیت‌الله حسن‌زاده‌آملی در برنامه «آیت حسن» شبکه چهار روایت می‌شود. این مجموعه با رویکردی کاملا تحقیقی در پنج قسمت 45 دقیقه‌ای زندگی، آرا و اندیشه‌های آیت‌الله حسن‌زاده‌آملی را به تصویر کشیده است. راوی این مجموعه محمدرضا شهیدی‌فر است.

محمد سبحانی، تهیه‌کننده «آیت حسن» درخصوص این برنامه گفت: این برنامه در قالب مستند علمی به طرح نظرات این علامه در زمینه‌های فلسفه و عرفان، ریاضی و هیات، تفسیر، ادبیات و فقه، طب و پزشکی می‌پردازد.

سبحانی افزود: تصویربرداری این مستند در شهر‌های قم، آمل و شهرهای اطراف آمل صورت گرفته و برای بازشناسی و پرداختن به شخصیت خانوادگی و اجتماعی ایشان با بستگان و شاگردانشان گفت‌وگو شده است. همچنین برای نقد و بررسی نظرات فلسفی، ریاضی، و... وی با کارشناسان و استادان حوزوی و دانشگاهی همچون آیت‌الله عباسی، صادق لاریجانی، منصوری‌لاریجانی، آیت‌الله یزدان‌پناه و... مصاحبه شده است.

حسن طبری‌آملی مشهور به حسن حسن‌زاده آملی و علامه حسن‌زاده روحانی مجتهد، عارف، فیلسوف و مدرس دروس حوزوی است. وی درفلسفه، عرفان، فقه، اصول، ادبیات، ریاضیات، علم فیزیک، شیمی و بسیاری علوم دیگر تخصص خاصی دارد و جامعیت علمی و عملی وی سبب شده که مورد قبول همه صاحب‌نظران و اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر