jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۹۶۴   ۲۰ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۲

زندگی و آثار آیت‌الله حسن‌زاده‌آملی در برنامه «آیت حسن» شبکه چهار روایت می‌شود. این مجموعه با رویکردی کاملا تحقیقی در پنج قسمت 45 دقیقه‌ای زندگی، آرا و اندیشه‌های آیت‌الله حسن‌زاده‌آملی را به تصویر کشیده است. راوی این مجموعه محمدرضا شهیدی‌فر است.

محمد سبحانی، تهیه‌کننده «آیت حسن» درخصوص این برنامه گفت: این برنامه در قالب مستند علمی به طرح نظرات این علامه در زمینه‌های فلسفه و عرفان، ریاضی و هیات، تفسیر، ادبیات و فقه، طب و پزشکی می‌پردازد.

سبحانی افزود: تصویربرداری این مستند در شهر‌های قم، آمل و شهرهای اطراف آمل صورت گرفته و برای بازشناسی و پرداختن به شخصیت خانوادگی و اجتماعی ایشان با بستگان و شاگردانشان گفت‌وگو شده است. همچنین برای نقد و بررسی نظرات فلسفی، ریاضی، و... وی با کارشناسان و استادان حوزوی و دانشگاهی همچون آیت‌الله عباسی، صادق لاریجانی، منصوری‌لاریجانی، آیت‌الله یزدان‌پناه و... مصاحبه شده است.

حسن طبری‌آملی مشهور به حسن حسن‌زاده آملی و علامه حسن‌زاده روحانی مجتهد، عارف، فیلسوف و مدرس دروس حوزوی است. وی درفلسفه، عرفان، فقه، اصول، ادبیات، ریاضیات، علم فیزیک، شیمی و بسیاری علوم دیگر تخصص خاصی دارد و جامعیت علمی و عملی وی سبب شده که مورد قبول همه صاحب‌نظران و اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر