jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۸۶۳۰۸   ۲۰ تير ۱۳۹۱  |  ۱۳:۳۳

امید به زندگی در ایران

زنان ایرانی بیشتر عمر می کنند

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارتقای شاخص های سلامت در کشور از جمله شاخص امید به زندگی خبر داد و گفت: اکنون امید به زندگی در زنان ایرانی 74 و در مردان 72 سال است.

حسن آقاجانی در همایش روز جهانی جمعیت که روز سه شنبه در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، افزود: علاوه بر شاخص امید به زندگی کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان از جمله شاخص های قابل اتکا در نظام سلامت کشور است.

وی با بیان اینکه در تمام کشورهای در حال توسعه از جمله ایران بیماری ها چهره خود را تغییر داده است، اظهار داشت: اصلی ترین مشکل نظام سلامت جوامع کنونی، افزایش بیماری های غیرواگیر مانند سرطان، بیماری های قلبی و عروقی، حوادث و تنفسی است.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر مشکلات کشورهای توسعه یافته در عصر حاضر را تغییر هرم سنی جمعیت و مسن شدن جمعیت خواند و گفت: این مشکل از جمله مواردی است که امروزه کشور ما نیز در حال ابتلا به آن است و به همین جهت سیاستگذاران برای اینکه با شرایط غیر قابل پیش بینی مواجه نشوند باید از قبل برای حل آن برنامه ریزی کنند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خدمت به شهروندان بدون اغماض

خدمت به شهروندان بدون اغماض

قطعا مهم‌ترین و کلان‌ترین وظیفه‌ای که شورای شهر و سایر نهادهای اجرایی و قانونگذاری باید مدنظر قرار دهند، خدمت‌رسانی به شهروندان است.

مدیریت نیستی محیط‌ زیست

مدیریت نیستی محیط‌ زیست

هفته محیط‌ زیست از امروز در کشورمان شروع می‌شود و به همین مناسبت قرار است رئیس سازمان حفاظت‌ محیط‌ زیست امروز در نشستی خبری میزبان خبرنگاران این حوزه باشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر