jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۱۴۳ ۱۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۹

پنجشنبه شب حدود 10 هکتار از جنگل‌های شرق یاسوج در آتش سوخت به طوری که از هر نقطه از شهر یاسوج می‌شد شعله‌های زرد آتش که به جان بلوطهای جنگل‌های حفاظت شده کوه دهنو در شرق این شهر افتاده بود را دید و صدای سوختن شاخه‌ها و برگهای نورسته و تنه‌های هزار ساله را شنید.

به گزارش مهر، آتش در میانه‌های کوه دهنو زبانه می‌کشید و در میان درختان و مراتع آن می‌پیچید و زنده زنده بلوط‌ها را می‌سوزاند.

در استانی که 20درصد جنگل‌های زاگرس و هشت درصد جنگل‌های کشور را در خود دارد، هر روز سریال غم‌انگیز آتش‌سوزی جنگل‌ها اکران می‌شود. دیروز نوبت جنگل‌های باشت بود و ده برآفتاب و امیرآباد و امروز دهنو و یاسوج و فردا...

طی شش سال گذشته بیش از 720 مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های این استان به وقوع پیوسته و طی آن 5300 هکتار از جنگل‌ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد طعمه حریق شده‌اند. این آتش‌سوزی سرانجام، بامداد جمعه گذشته به مدد نیروهای تلاشگر یگان حفاظت منابع طبیعی خاموش می‌شود.‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر