jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۰۳۲۱   ۲۲ خرداد ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۵

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخرین اظهار نظرش درباره وضعیت خانه سینما گفت: اعتقاد داریم باید فعالیت‌های صنفی در سینما انجام شود. لذا بزودی باید اصناف قانونی تشکیل شود تا بتوانند به خودشان و جامعه‌ خدمت کنند.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد حسینی صبح دیروز در نشست خبری افتتاح باشگاه خبرنگاران پلیس درباره اختلافات وزارت ارشاد اسلامی و خانه سینما گفت: اختلاف همیشه وجود دارد. ان‌شاءالله همه مسائلی که رخ داده و هر چه بوده را نادیده بگیریم و در کنار هم بر مبنای قانون خدمت کنیم.

وی درباره انتخاب نام تشکلی که قرار است فعالیت‌های غیرصنفی سینماگران را به عهده بگیرد، گفت: فعالیت‌های فراتر از صنفی باید اساسنامه قانونی داشته باشد، آنچه در این زمینه به ذهن ما رسیده همان نام خانه سینما که در نظرها آشناست یا نامی مانند باشگاه سینماست، اما ما اصلا تعصبی روی نام این مجموعه نداریم، چرا که مهم فعالیت است.

حسینی درباره تغییر اساسنامه خانه سینما براساس مواد قانونی و نظرات وزارت ارشاد اسلامی وشورای فرهنگ عمومی و احتمال حل اختلافات موجود گفت: به نظرم دوستان اقدام خوبی کردند که گفتند حاضریم اساسنامه تغییر کند، البته ما نگاهمان فقط به آنها نیست و می‌گوییم همه بیایند و اساسنامه را بنویسند و انتخابات انجام شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر