jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۷۵۴۰۶   ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۸

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران گفت: با توجه به این ‌که آموزش‌ و پرورش روزهای پنجشنبه را تعطیل اعلام کرده، برای کاهش دغدغه زنان شاغل مقرر شده برنامه‌هایی برای روز پنجشنبه تدوین شود تا زنان بتوانند به صورت دورکار فعالیت خود را در این روز انجام دهند.

آذر نظری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: برای اجرای طرح دورکاری زنان شاغل در روزهای پنجشنبه باید زیرساخت‌های آن تعریف و امکانات لازم برای این طرح فراهم شود که در حال حاضر این طرح در دست بررسی است.وی تصریح کرد: براساس قانون در استان تهران مادران شاغلی که فرزند آنها در مقاطع ابتدایی و راهنمایی تحصیل می‌کنند و مادران شاغلی که دارای فرزند زیر 7 سال و ابتدایی هستند در سایر استان‌ها مشمول طرح دورکاری می‌شوند.نظری همچنین از بررسی استخدام زنان به صورت پاره‌وقت خبر داد و گفت: این بحث در حال بررسی است و چنانچه هیات دولت تصویب کند اشتغال و استخدام زنان به صورت پاره‌وقت اجرا خواهد شد که این اتفاق می‌تواند در استحکام بنیان خانواده با توجه به نقش مهم زن موثر باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به این‌ که تعداد قابل توجهی از زنان نیز در بخش‌های خصوصی فعالیت دارند، تلاش می‌کنیم تا آسیب‌های موجود را احصاء و انعکاس دهیم تا قوانینی برای بخش‌های خصوصی نیز تصویب شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر