jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۸۸۶۰   ۰۲ اسفند ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۶

نشست وزرای دارایی اتحادیه اروپا در حالی روز گذشته در بروکسل برگزار ‌شد که در آستانه برگزاری این نشست درگیری‌های گسترده‌ای بین پلیس یونان و افراد معترض صورت گرفت. به گزارش ایسنا، در جریان این اعتراضات که هزاران نفر در آن حضور داشتند، معترضان به طرف پلیس سنگ پرتاب کردند و در مقابل نیروهای امنیتی نیز با پرتاب گاز اشک‌آور سعی کردند افراد معترض را متفرق سازند.

بنا به گزارش منابع خبری، در این تظاهرات حدود 60 معترض یونانی بازداشت شدند. معترضان پارچه‌ نوشته‌هایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود «بدهی را کسر کنید؛ اجازه دهید بانکداران و سرمایه‌داران این بدهی‌ها را پرداخت کنند و ما به‌خاطر سیاستمداران خود سرافکنده‌ایم.»

پارلمان یونان اخیرا تحت فشار اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول در راستای اعمال قوانین ریاضت اقتصادی سختگیرانه‌تر با هدف جبران کسری بودجه کشور در ازای گرفتن بسته کمک مالی به ارزش 130 میلیارد یورو برای جلوگیری از ورشکستگی، دور جدیدی از قوانین انقباض اقتصادی را به تصویب رسانده است که عبارتند از؛ حذف 15 هزار فرصت شغلی دولتی، آزادسازی قوانین کار، کاهش حداقل دستمزد کارگران تا حدود 20 درصد و این به معنای آن است که حداقل حقوق ماهانه کارگران از 751 یورو به 600 یورو خواهد رسید. سومین قانون وضع شده نیز مذاکره برای حذف بدهی‌های بانکی است. گفته می‌شود بررسی ارائه وام 130 میلیارد یورویی به دولت بدهی‌زده آتن موضوع اصلی نشست وزرای دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل بوده است.

در همین حال، اعتراض‌های مردمی در دیگر کشورهای اروپایی ادامه دارد. در همین راستا، هزاران نفر از مردم اسپانیا در 54 شهر این کشور با فراخوان و برنامه‌ریزی گسترده سندیکاها و اتحادیه‌های کارگری علیه اصلاحات کاری و سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت، تظاهرات اعتراض‌آمیز برگزار کردند. به گزارش ایرنا، تظاهرات‌کنندگان با شعار نوشته‌های «نه اصلاحات کاری و نه ریاضت»، «اصلاحات را متوقف می‌کنیم» و «اصلاحات کنونی بمب است» علیه برنامه‌های دولت شعار دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر