jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۴۳۱۵   ۰۸ بهمن ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

قیمت تخم‌مرغ که از اواخر سال گذشته به دلیل کاهش تولید روند صعودی گرفت و تا شانه‌ای 9 هزار تومان هم در بازار مصرف فروخته شده اکنون با افزایش جوجه‌ریزی با مازاد تولید حدود 20 هزار تنی مواجه شده است وعلاوه بر کاهش قیمت 3 تا 4 هزارتومانی، تولیدکنندگان را بر آن داشته که خواستار حذف تعرفه 70 درصدی برای صادرات بشوند.

در این زمینه هدایت اصغری، مدیرعامل اتحادیه مرغ تخمگذار در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: امسال 900هزار تن تخم مرغ تولید می‌شود که 100 هزار تن آن مازاد مصرف است. وی گفت: به‌رغم افزایش تولید تخم‌مرغ و وجود ماهانه 10 هزار تن تخم‌مرغ مازاد، تعرفه صادرات 70درصد اعمال می‌شود و امکان صادرات این محصول که مازاد آن روی دست تولید‌کننده مانده است، وجود ندارد.

اصغری اظهار کرد: طی ماه جاری تولید تخم‌مرغ به 70هزار تن می‌رسد که حداقل 10 هزار تن آن مازاد مصرف جامعه بوده و قابلیت صادرات را دارد که باید مسوولان برای حمایت از تولید و جلوگیری از افت قیمت و ضرر تولید‌کننده مشوق‌های صادراتی برای صادرات این محصول در نظر گیرند. مدیرعامل اتحادیه مرغ تخمگذار گفت: با توجه به این‌که کشور‌های اطرافمان از جمله عراق، افغانستان، تاجیکستان و کشور‌های حوزه خلیج فارس وارد‌کننده تخم‌مرغ هستند و تخم‌مرغ ایرانی از نظر بهداشتی و کیفیت مورد تاییدشان است، صادرات تخم‌مرغ ارزآوری بالایی خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر