jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۲۷۷۱   ۲۸ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۸

رئیس مرکز امور زنان ریاست جمهوری با اشاره به ارائه لایحه دورکاری به هیات دولت گفت: در این لایحه پیش‌بینی شده مادران تا 2 سالگی فرزند از مرخصی بدون حقوق با استفاده از حق بازنشستگی و عیدی استفاده کنند و در ‌صورت تمایل تا سن 6 سالگی فرزندشان دور‌کار شوند.

مریم مجتهد‌زاده در گفت‌‌و‌گو با فارس افزود: ‌در این لایحه همچنین پیشنهاد شده مادران شاغلی که تمایل دارند تا 3 سالگی کودک دورکار شوند و بتوانند تا 6 سالگی فرزند به دورکاری خود ادامه دهند بدون این‌که موقعیت شغلی آنها به‌خطر بیفتد.

رئیس مرکز امور زنان گفت: طبق نظر تمام علما و روان‌شناسان 6 سال نخست زندگی در تربیت کودک بسیار مهم است و باید تحت حمایت روحی و روانی مادر قرار بگیرد، بنابراین در لایحه دورکاری به این موضوع توجه شده است.

مجتهد‌زاده تصریح‌کرد: توازن میان زن، امنیت خانواده و اشتغال با اجرای طرح دورکاری ممکن می‌شود و اجرای آن برای زنان شاغل بسیاری از مشکلات آنها را حل می‌کند؛ در حقیقت در طرح دورکاری، خرید خدمت را به جای خرید وقت خواهیم داشت؛ به این معنا که ممکن است کارمندی در محل کار حضور یابد، ولی بازدهی مفیدی نداشته باشد؛ ولی در طرح دورکاری خدمتی که افراد ارائه می‌دهند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر