دیدار رفت جام پادشاهی اسپانیا

شکست رئال مقابل بارسلونا

تیم فوتبال بارسلونا موفق شد در بازی رفت از مرحله یک چهارم نهایی جام پادشاهی اسپانیا مقابل رئال ‌مادرید به پیروزی دست پیدا کند.
کد خبر: ۴۵۲۵۵۷

جدال دیدنی دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در نیمه نخست با پیروزی یک بر صفر مادریدی ها به پایان رسید.

انتخاب «پینتو» درون دروازه بارسلونا تا حدودی برای مردان کاتالان اشتباه به نظر می رسید و بارسا در همان دقایق آغازین گل خورد.

در نیمه اول «کریستیانو رونالدو» روی پاس زیبا و هوشمندانه «کریم بن‌زما» صاحب موقعیت شد و توانست در دقیقه 11 بازی دروازه «پینتو» را باز کند.

رونالدو که از ابتدای این دیدار لنگ لنگان به کار خود ادامه می داد در یک لحظه «پیکه» را جا گذاشت و «پینتو» را تحقیر کرد.

شبیه همین صحنه برای «کاسیاس» دروازه بان رئال مادرید بارها ایجاد شد و به سختی از پس ضربات هوشمندانه ستارگانی چون اینیستا، فابرگاس و سانچز برآمد.

در نیمه نخست «په‌په» از رئال مادرید و «پیکه» از بارسلونا کارت زرد دریافت کردند.

در نیمه دوم همچنان شاهد آرایش تدافعی رئال مادرید بودیم و بازی تهاجمی بارسلونا که هر یک دیگری را به خوبی مهار کرده بود و به هر حال از جذابیت کار می کاست.

بر روی کاغذ هر دو تیم با سیستم 4-3-3 وارد میدان شده بودند اما بازی شناور بارسلونا عملا این ارقام را دچار سردرگمی کرده بود.

کارلس پویول، کاپیتان متعصب بارسلونا در دقیقه 49 بازی گل خورده را جبران کرد تا ورزشگاه «برنابئو» بار دیگر ساکت شده و به یاد «ال ‌کلاسیکو» دربی های گذشته بیفتد.

این گل زیبا روی ضربه سر «پویول» پس از اشتباه «راموس» در هفتمین کرنر بارسلونا شکل گرفت.

«راموس» به خاطر خطای عجیب و شدید خود بر روی «سانچز» کارت زرد دریافت کرد.

«بوسکتس» از بارسلونا و «کوئنترائو» از رئال مادرید نیز در ادامه روند بازی خشن و پربرخورد بین دو تیم کارت زرد دریافت کردند.

خوزه مورینیو دست به دو تعویض شجاعانه زد و به جای «دیارا» از مسعود اوزیل و به جای هیگواین از «کایخون»، تعویض طلایی خود استفاده کرد.

«کایخون» در بدو ورودش به خاطر خطای شدید روی مسی کارت زرد دریافت کرد.

برتری بارسلونا در میانه میدان اتفاق کوچکی نبود و خیز آرام و معنی دار بازیکنان تیزهوش این تیم به سمت دروازه کاسیاس بالاخره توسط «آبیدال» ترجمه شد. او در دقیقه 77 گل دوم بارسلونا را خیلی ساده ثبت کرد.

کاپیتان پویول در دقیقه 79 کارت زرد گرفت و بارسلونا بیش از هر زمان دیگر به صورت کاملا منطقی به اداره کردن بازی پرداخت.

مورینیو، «خرانرو» مهاجم را به جای «په‌په» نیمه مصدوم و به شدت عصبی و خشن وارد میدان کرد تا ثابت کند دیگر هیچ چیزی برای از دست دادن ندارد. برای مورینیو شکست 2 بر یک در ورزشگاه «برنابئو» فرق زیادی با شکست 4 بر یک نداشت.

گواردیولا نیز دست به مقابله به مثل زد و به جای سانچز، «آدریانو» را وارد میدان کرد تا با وجود عطش گلزنی با ویژگی های تدافعی خود به «پویول» و «پیکه» کمک کند.

سرمربی خوش فکر بارسلونا به «ژاوی» هم استراحت داد و در دقایق پایانی «تیاگو» را به زمین فرستاد. این مربی تصمیم به خروج «فابرگاس» نیز گرفت و به جای او «کوئنکا»ی 20 ساله را وارد میدان کرد.

سه دقیقه وقت تلف شده نیز برای سفیدهای شکست خورده سودی نداشت و بارسلونا گامی بلند برای صعود به نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا برداشت.(فارس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها