jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۱۹۶۳   ۲۵ دی ۱۳۹۰  |  ۱۷:۵۹

حمیدرضا حاجی‌بابایی گفت: با تدوین سند جامع تحول آموزش و پرورش، قرآن در تمام زوایای آموزش و پرورش وجود دارد و در این راستا هزار مدرسه قرآنی ایجاد کرده‌ایم.

به گزارش مرکز خبر حوزه، وزیر آموزش و پرورش، ظهرامروز در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی، با بیان این که سند تحول در آموزش و پرورش آماده شده است، گفت: علاوه بر 5 سال کار مطالعاتی، در طول دو سال خدمت در آموزش و پرورش در خصوص این سند کار شد و حدود 8 ماه نیز کمیسیون مشترک حوزه‌های علمیه، شورای عالی انقلاب فرهنگی و آموزش و پرورش کار مطالعاتی کردند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که برای شروع، کتاب‌های اول ابتدایی را تغییر دادیم و از مهرماه سال آینده دو کتاب نیز تغییر می‌کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سند را به سراسر کشور فرستادیم و در حال اجرایی شدن است.

وی با بیان این که این سند با توجه به سیره پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) و نظر بزرگان تدوین شده است، گفت: وقتی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم ایشان تأکید داشتند که کتب درسی رنگ و بوی فلسفی داشته باشد تا ذهن دانش آموزان را جهت دهد و در مرحله بعد به قرآن اشاره داشتند.

حاجی بابایی ادامه داد: 10هزار مدرسه قرآنی در خصوص فهم قرآن، تجوید و ... ایجاد کردیم که از اول ابتدایی تا دیپلم طراحی شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: مقام معظم رهبری تأکید داشتند که در کشور باید 10میلیون دانش آموز حافظ قرآن داشته باشیم و ما برای رسیدن به این منظور گفتیم باید در ابتدا 2میلیون حافظ قرآن داشته باشیم.

وی با بیان این که فضای آموزش و پرورش در حال حاضر فضای حرکت به سمت معارف دینی است، گفت: از دو هفته پیش که ثبت‌نام برای کلاس‌های حفظ قرآن را آغاز کرده‌ایم تا کنون 1میلیون و 400 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

حاجی بابایی با بیان این که به ازای هر 500 دانش آموز یک معلم قرآن خواهیم داشت، بیان داشت: 5 هزار حافظ قرآن را در آموزش و پرورش به خدمت می‌گیریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر